MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

VÝKON A PAMÄŤ | Aj 4 GB RAM sú dosť

Zatiaľ čo sa všetci čínski konkurenti naháňajú za tým, aby predstavili smartfóny so 6, či nedajbože 8 GB RAM, Samsung sa rozhodol všetkým ukázať, že všetko nie je len o číslach. Aj preto má nový Samsung Galaxy S8 a S8+ “len” 4 GB RAM, ktoré však stačia a ešte budú dlho stačiť všetkým používateľom tohto smartfónu. O výkon sa stará aj jeden z najvýkonnejších mobilných čipov na trhu – Exynos 8895 Octa s 8-jadrovou architektúrou (4 x 2,3 GHz & 4 x 1,7 GHz). Grafický čip Mali-G71 MP20 má zas na starosti spúšťanie hier a vykresľovanie grafiky. A výsledok? V AnTuTu sme tomuto zariadeniu namerali viac ako 170 000 bodov!

O tom, že sa toto zariadenie nezasekáva ani nespomaľuje pri akejkoľvek činnosti zrejme už nemusíme ani písať. Potešilo nás aj to, že Samsung vložil do modelu Galaxy S8+ až 64 GB vnútorného úložiska, ktoré je možné navýšiť o pamäťovú kartu do kapacity 256 GB. Na svoje si tak prídu aj ozajstní fanúšikovia multimédií. Len vo vnútornej pamäti je pre používateľa dostupných takmer 49 GB, čo je aspoň v našom prípade viac než dosť.

Samsung Galaxy S8+ screen-shot 5 Samsung Galaxy S8+ screen-shot 4

Novinkou v systéme nového Samsungu je inteligentný čistič, ktorý vychádza z aplikácie Clean Master. Ten dokáže zabiť procesy na pozadí a vymazať zo zariadenia nepotrebné súbory, aby “optimalizoval výkon”. O reálnom prínose tejto aplikácie by sme mohli diskutovať, nás však potešilo, že ju Samsung vložil priamo do systému, (dúfame, že ju aj) optimalizoval a používateľ si tak nemusí inštalovať žiadnu alternatívu.

Samsung Galaxy S8+ screenshot 60

Nadstavba TouchWiz je známa svojimi efektami a bohatou softvérovou výbavou. To sa väčšinou odzrkadlí aj na využití operačnej pamäte. Tá v našom prípade ponúkala v priemere 600 – 800 MB dostupných prostriedkov, čo síce nie je veľa, no na bežný chod systému a rýchle spúšťanie aplikácií to postačilo. Počas testovania sme sa nestretli s prehrievaním zariadenia a bez problémov sme si na ňom zahrali aj najnáročnejšie Android hry. To sa však od najvyššieho modelu Samsungu už očakáva…

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+