MojAndroid

Už koncom marca by sme sa mali dočkať nového Samsungu Galaxy S8. Jeho príchod je sprevádzaný mnohými špekuláciami a dohadmi, k čomu sa najnovšie pridali aj správy o tom, že by toto zariadenie malo priniesť “nekonečný displej” takmer bez rámikov a skener dúhovky oka, ktorý ponúkal aj Samsung Galaxy Note 7.

Dve verzie displeja

Podľa informácií, ktoré zverejnil The Guardian, bude mať Samsung Galaxy S8 dve verzie – s 5″ a 6″ displejom. Obe verzie pritom budú ponúkať zahnuté okraje, ktoré by opticky mali displej urobiť “nekonečným”. Displeje budú zaberať väčšiu časť prednej strany displeja a budú mať menšie rámiky, čo je trend, ktorý pozorujeme aj u konkurentov.

Samsung-Galaxy-S8-displej

Prítomný bude aj skener dúhovky

Nad displejom by sa po prvýkrát mal objaviť aj skener dúhovky, ktorý bude spolu so snímačom odtlačkov prstov zaručovať biometrické zabezpečenie tohto zariadenia. Snímač odtlačkov by sa však mal presťahovať dozadu, kde mu bude robiť spoločnosť fotoaparát s duálnymi pixelmi, ktorý bol už aj v Galaxy S7. Ten by však mal priniesť viaceré softvérové vylepšenia.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-11

Nesklame fanúšikov hudby

Čo sa ďalších parametrov týka, nový Samsung Galaxy S8 by mal ponúknuť Snapdragon 835, 4-6 GB pamäte RAM, 64 GB vnútorného úložiska a aj slot na microSD kartu s kapacitou do 256 GB. Samozrejmosťou bude prítomnosť USB-C portu a dostupný by mal byť aj 3,5 m audio jack. Po softvérovej stránke by sa mal novinkou stať nový asistent s umelou inteligenciou.

Náš tip
Majitelia iPhonu 7 našli riešenie pre chýbajúci 3,5 mm audio jack. Stačí navŕtať dieru | VIDEO

Zo smartfónu počítač?

Veľkou novinkou by sa mal stať aj mód DeX, ktorý umožní pripojiť k zariadeniu klávesnicu, myš a monitor, a urobiť z neho plnohodnotné PC. Všetky tieto “prísľuby” sa nám zdajú až nereálne, a tak počítame s tým, že sa všetky neobjavia v zariadení, ktoré by sme mali spoznať už o niekoľko týždňov. Všetko je však možné, a tak sa necháme prekvapiť až v deň D. Ako vnímate Samsung Galaxy S8 vy? Tešíte sa na jeho predstavenie, ktoré by sa malo konať 29. marca?

Zdroj: PhoneArena

25.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+