MojAndroid

Tak sme sa konečne dočkali a Samsung tento týždeň predstavil svoje dlho očakávané vlajkové lode. Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ sú presne tým, čo naznačovali všetky uniknuté informácie. Keď už je všetko oficiálne, plánujete kúpu niektorej z noviniek?

Ako sa dalo očakávať, S8 a S8+ nesú so sebou aj cenovku skutočných vlajkových lodí. 799, resp. 899 EUR je skutočne dosť, no oproti predchádzajúcim rokom sa veľa nezmenilo a zrejme nikto nečakal, že by Samsung z ceny telefónov ubral.

Tou lepšou správou je, že za vysokú cenu ponúka výrobca slušnú porciu inovácií. Kórejský gigant sa neostýcha robiť zmeny a určovať trendy tam, kde iní len dobiehajú zameškané. Tým nechceme povedať, že Galaxy S8 je najrevolučnejšie zariadenie na trhu, no určite ponúka viac inovácií, ako väčšina nedávno predstavených telefónov.

Veľa sa hovorilo o displeji, ktorý pokrýva takmer celú prednú stranu telefónu. Iste, je dôležité, aby boli rozmery zariadenia efektívne využité a po predstavení telefónov ako Xiaomi Mi Mix a LG G6 všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o nový trend.

Táto novinka ale priniesla aj niekoľko kompromisov, ktoré nemusia každému vyhovovať. Zmizlo ikonické hardvérové tlačidlo Domov a skener odtlačkov bol presunutý na zadnú stranu. To by nevadilo, no nešťastné umiestnenie vedľa zapustenej šošovky fotoaparátu zrejme bude spôsobovať problémy.

Samsung ale neupustil zo svojich kvalít a ďalších kompromisov je iba minimum. Nechýba odolnosť voči vode a prachu, rýchle nabíjanie, microSD slot a najnovší procesor. To je ale všetko samozrejmosťou, no tu inovácie od Samsungu nekončia.

Zaujímavým doplnkom je možnosť rozsvietiť displej stlačením tam, kde by ste inak hľadali hardvérové tlačidlo Domov. Je to iba drobnosť, ktorá ale uľahčí prechod na novú generáciu tým používateľom, ktorí na hardvérové tlačidlo nedali v minulosti dopustiť.

Najzaujímavejšie novinky sú ale skôr doplnkom telefónu. Asistent Bixby vyzerá veľmi zaujímavo, aj keď zatiaľ ponúka iba obmedzené schopnosti. Nejde o asistenta v tom zmysle, že mu zadáte pokyn a on vám iba vyhľadá informácie. Ide o nástroj, ktorý kombinuje hlas, text, gestá a príkazy tak, aby bola navigácia telefónu čo najjednoduchšia. Keď pribudnú integrácie do aplikácií tretích strán, Bixby bude ešte užitočnejší.

Čerešničkou na torte je DeX. Dokovacia stanica, ktorá umožní telefón prepnúť do desktopového režimu tiež nie je úplne originálna funkcia a experimentovali s ňou už mnohí výrobcovia. Všetko ale nasvedčuje tomu, že Samsung je zatiaľ najbližšie k dosiahnutiu, na prvý pohľad utopickej budúcnosti, keď budeme používať jedno zariadenie na všetko.

Samozrejme, tieto funkcie a aj celý telefón budeme musieť najskôr podrobiť detailným testom, kým nad nimi vynesieme finálny ortieľ. Nič nám ale nebráni spýtať sa vás, či vás novinky oslovili a či plánujete ich kúpu. Hlasujte v našej ankete a dajte nám v diskusii vedieť, či vás nové telefóny presvedčili alebo nie a prečo.

Plánujete kúpu Samsung Galaxy S8 alebo S8+?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

2.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+