MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť: Premožiteľa bude hľadať ťažko

Aj v Samsungu Galaxy S7 nájdeme tento rok nový procesor Samsungu, ktorý spoločnosť vyrába 14 nm výrobným procesom. Čip s označením Exynos 8890 je osadený ôsmimi jadrami s rozložením 4+4 (4 jadrá 2,6 GHz Mongoose + 4 jadrá 1,6 GHz Cortex-A53), ktoré v spojení s RAM o kapacite 4GB ponúka vysoký výkon s dostatočnou rezervou aj do budúcnosti. To sa prejavilo nielen vo výsledkoch benchmarkov, ale aj na rýchlosti reakcií, ktoré sú v prípade Galaxy S7 nadpriemern. Nepochybne ide o jeden z najrýchlejších smartfónov, ktoré sme mali doteraz možnosť testovať. Dokazujú to aj benchmarky AnTuTu a GeekBench 3, v ktorých sme namerali 130-tisíc resp. 2133/6317 bodov.

Na svoje si so Samsungom Galaxy S7 prídu aj hráči. Ti budú môcť naplno využiť potenciál grafickej jednotky Mali-T880 MP12, ktorá si poradí so všetkými dnes dostupnými hrami. My sme ich samozrejme otestovali hneď niekoľko, na čele s Modern Combat 5 a Asphalt 8: Airborne, ktoré boli aj napriek maximálnym detailom úplne plynulé a fungovali bez zaváhania. O vysokom grafickom výkone svedčí aj výsledok 3D Marku, ktorý v teste Ice Storm Unlimited dosiahol vysoké skóre 29-tisíc bodov. Samsung, podobne ako u Galaxy S7 edge, aj tu použil vodné chladenie, ktoré zabezpečuje lepší odvod tepla a jeho lepšie rozptýlenie. Teploty však v porovnaní s edge verziou boli vyššie, stále však prijateľné. Prehrievanie sme pozorovali najmä v situáciách, kedy sa využíva mobilný internet v spojení s online GPS navigáciou. Pri graficky náročných benchmarkoch sa teplota dostala na úroveň 42 stupňov celzia.

Samsung_Galaxy_S7v-7

Samsung Galaxy S7 sa predáva vo verzii s 32GB vnútornej pamäte, z ktorej až 7 GB zaberá samotný operačný systém. Na Slovensko sa v najbližšom období iné pamäťové varianty nechystajú a tak si budete musieť vystačiť s tým, čo ponúka interné úložisko, alebo využiť možnosť rozšírenia pomocou pamäťových kariet. Tie sa po výzvach zákazníkov opäť vracajú, pričom ich kapacita môže byť maximálne do veľkosti 200GB. To by už malo postačovať väčšine náročných používateľov. Ak nie, tak ešte stále existujú cloudové úložiská, ktoré pojmú ďalšie desiatky gigabajtov dát. Tí čo sa nechcú obmedzovať, nájdu v balení aj praktickú microUSB -> USB redukciu, ktorá umožní pripojenie externých diskov, flash pamätí a externých zariadení, ako sú myšky alebo klávesnice. Rýchlosť vnútornej pamäte a RAM sú na rovnakej úrovni ako pri Samsungu Galaxy S7 edge, a teda 130/360 MB/s pri zápise a čítaní do internej pamäte, resp. 16366 MB/s pri pamäti RAM.

Samsung Galaxy S7 má spoľahlivý snímač odtlačkov

Samsung Galaxy S7 je už štandardne osadený hardvérovým tlačidlom Home, ktoré navyše obsahuje aj snímač odtlačkov prstov. Ten funguje na rovnakom princípe ako v Samsungu Galaxy S6 – prst stačí teda len priložiť. Z testovania už vieme, že senzor použitý v modeli S7 patrí medzi veľmi spoľahlivé a rýchle. Problémy s rozpoznávaním odtlačkov sme nemali, čo oceníte nielen pri odomykaní zariadenia, ale aj pri práci s chránenými aplikáciami.

Samsung_Galaxy_S7v-3

Multimédiá: Uspokojí každého

Samsung ani tento rok nepoužil stereoreproduktory a ostáva naďalej verný zostave s jediným hlasným reproduktorom. Ten je umiestnený dole hneď vedľa microUSB konektora. To, že je ale iba jeden veľmi nevadí. Hoci neponúka tak bohaté frekvenčné spektrum ako HTC BoomSound, tak stále patrí medzi najlepšie hrajúce smartfóny na trhu. Reproduktor je totižto dostatočne hlasný a ponúka dobrý zvukový prednes stredných aj vyšších tónov. Basy samozrejme nie sú nijako výrazné, odpovedajú však priemeru triedy. Pri Galaxy S7 sme si však všimli aj jedného nedostatku. Ten sa prejavuje najmä pri hraní hier s telefónom v orientácii na šírku, kedy obidvoma rukami zakrývate vrch a spodok zariadenia. A práve tu sa nachádza aj mriežka reproduktoru, ktorú sme pri hraní hier často zakryli prstom, čím došlo aj k výraznému stlmeniu zvuku. Es-sedmičku sa tak budete musieť naučiť držať tak, aby ste reproduktor prstom nezakryli.

Samsung_Galaxy_S7v-5

Zaslúženú pochvalu si podľa nás zaslúži aj zvukový výstup pre slúchadlá. Ten ponúka dostatok výkonu a kvalitu, pričom tú je možné vylepšiť pomocou ekvalizéru a ďalších efektov. Basy sú aj bez dodatočných úprav výrazné a znejú skutočne dobre. Zvuk vylepšuje aj efekt “Zvýšenie rozlíšenia na UHQ“, ktorý zlepší rozlíšenie zvuku hudby a videí. Profi elektrónkový zosilňovač simuluje jemnú farbu zvuku elektrónkového zosilňovača. K dispozícii sú tiež ďalšie efekty – Priestorový zvuk a Koncertná sieň, či funkcia Adapt Sound, ktorá na základe série tónov optimalizuje zvuk podľa sluchu každého používateľa. Musíme povedať, že všetky efekty skutočne aj fungujú a po nastavení Adapt Sound, ekvalizéru a zapnutí Profi elektrónkového zosilňovača, sme boli s reprodukciou hudby nadmieru spokojní. Samozrejme, každý si môže Samsung Galaxy S7 nastaviť podľa seba.

Veľmi sa nám páči aj spracovanie aplikácie Galéria. Tá umožňuje zoradiť fotografie a videá podľa viacerých parametrov, napríklad podľa albumov, času, kategórií či udalostí, ktoré sa zaznamenávajú na základe GPS polohy. Praktickou je aj možnosť presúvania viacerých fotografií do albumov, či umiestnenie multimédií do súkromného priečinka. Ten je chránený odtlačkom vášho prsta a dostupný len po zapnutí súkromného režimu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+