MojAndroid

Samsung Galaxy S7 patril jednoznačne medzi zariadenia, ktoré nás na MWC 2016 zaujali najviac. Nová vlajková loď Samsungu prináša okrem vylepšení v oblasti hardvéru a softvéru konečne aj podporu pre pamäťové karty. Tie prídu vhod, nakoľko v 32 GB verzii zariadenia zaberá samotný Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou TouchWiz až 8 GB miesta. K tomu si pridajte niekoľko graficky náročných Android hier, aspoň 30-40 aplikácií, ktoré bežne používate a sadu fotiek a videí, samozrejme v maximálnom rozlíšení, a možno natrafíte na problém s pamäťou. Nebude to však až takým veľkým problémom, pretože nová S7-čka podporuje presúvanie aplikácií a hier na pamäťovú kartu.

samsung-galaxy-s7-5

Náš tip
Samsung Galaxy S7 a S7 edge: Dostupnosť a ceny u slovenských operátorov

Pri presúvaní aplikácií a hier však treba myslieť na to, že po vybratí karty zo zariadenia nebudú presunuté tituly naďalej fungovať. Podpora presúvania aplikácií má byť zo strany Samsungu akousi náplasťou za to, že nová rada smartfónov Galaxy S7 nepodporuje funkciu adoptívnej pamäte, ktorá je dostupná v natívnom Androide. Používatelia si môžu úložisko v novej S7-čke a jej zahnutej verzii rozšíriť o pamäťové karty až do veľkosti 200 GB. A na kartu s takouto kapacitou sa už zmestí “pár” lepších hier a aplikácií. Akú veľkú pamäťovú kartu vo svojom zariadení používate vy?

Zdroj: AndroidCommunity

3.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+