MojAndroid

Spoločnosť Samsung v posledných rokoch výrazne zmenila svoj pohľad na hardvér smartfónov, čoho najlepším dôkazom je nový Samsung Galaxy S7. Ten ponúka unibody telo, luxusnú konštrukciu zo skla a kovu a minimum otvorov a častí, ktoré by bolo možné odobrať. To znamená, že oprava takéhoto zariadenia je výrazne náročnejšia ako v prípade jednoduchšie rozoberateľných modelov. Potvrdil to aj portál iFixIt, ktorý označil novinku za najťažšie opraviteľný high-end Samsung smartfón v histórii.

Samsung Galaxy S7 iFixIt cover

Zatiaľ, čo Galaxy S6 dostala hodnotenie opraviteľnosti 4/10, Galaxy S5 5/10 a Galaxy S4 až 8/10, najnovšia vlajková loď získala hodnotenie iba 3/10. To v preklade znamená, že do rozoberania a opravy zariadenia by sa nemal púšťať nikto, kto nemá skutočné skúsenosti s opravou hardvéru. Pozitívne je to, že jednotlivé súčiastky sú od seba dobre oddelené a nie sú pripevnené k strednému rámu ako v minulosti. Aby ste sa sem ale dostali, musíte teplom odstrániť lepidlo, ktoré drží zadný kryt pripevnený k telu telefónu.

Náš tip
Majitelia Galaxy S7 a S7 edge získajú prémiovú starostlivosť

Rozobrať takto telefón bez poškodenia je skutočné umenie a v konečnom dôsledku sa vám možno viac oplatí priplatiť si za poistenie či odolný kryt, ktorý váš smartfón ochráni pred prípadným poškodením.

ifixit3 ifixit2 ifixit

Zdroj: iFixIt via GSMarena

9.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+