MojAndroid

V súčasnosti platí, že výrobca smartfónu ručí zákazníkovi dvojročnými aktualizáciami na novú verziu systému a trojročnými bezpečnostnými aktualizáciami. Nebývalo to tak vždy. Dlhodobejšie aktualizácie mali zabezpečené len drahšie vlajkové modely. Patrili k nim aj Samsung Galaxy S7 a S7 Edge, ktorým  podľa portálu SamMobile teraz po štyroch rokoch skončila softvérová podpora.

Po marcovej bezpečnostnej záplate sa aktualizácie dočká už len Galaxy S7 Active

Obidva modely zmizli z oficiálnych stránok Samsungu, ktoré obsahujú zoznam zariadení so softvérovou podporou. Napriek tomu je 4-ročná podpora pre Samsung dobrou reklamou. Poslednou verziou systému, ktorú Galaxy S7 a S7 Edge obdržali, bol Android 8.0 Oreo. Na trh prišli v roku 2016 so systémom Android 6.0.

Posledný rok im Samsung distribuoval už len štvrťročné bezpečnostné záplaty. Poslednou bola marcová. Samsung Galaxy S7 Active, ktorý sa predával len na americkom trhu od júna 2016, by mal obdržať ešte minimálne jednu bezpečnostnú aktualizáciu. K ďalším bezpečnostných aktualizáciám spomínaných modelov by sa Samsung odhodlal len v prípade objavenia skutočne kritickej chyby v systéme Android.

Je čas prechodu na Samsung Galaxy S20?

Majitelia Samsungu Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge budú teraz stáť pre dilemou. Pokračovať v používaní zastaralých modelov alebo prejsť na najnovšiu generáciu? Novinky série Samsung Galaxy S20 by im mohli ponúknuť podstatne výkonnejší čipset Qualcomm Snapdragon 865. Získali by aj modernejší dizajn s displejom bez rámčekov a integrovaným snímačom odtlačkov prstov. Výrazným posunom vpred by bol skvelý fotoaparát.

V prípade modelu Samsung Galaxy S20 Ultra ponúka 108-megapixelový snímač a 10x optický hybridný zoom. Samozrejme sú tieto nové smartfóny skoro dvojnásobne drahšie než boli o 4 roky starší predchodcovia. V tom prípade by stala za zváženie konkurencia ako napríklad séria Xiaomi Mi 10.

Plánujete prejsť na nový smartfón? Vo výbere by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Vybrali sme pre vás najlepšie smartfóny v cene do 300 eur, prípadne iné modely, ktoré si môžete kúpiť na paušál a patria medzi špičku vo fotografovaní.

Náš tip
Slovenskí vedci vyvinuli PCR test na koronavírus. Štát dostane 100-tisíc kusov, zaplatí to ESET
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+