MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž batérie: Ani tu sa nedá zahanbiť

Medzi papierovými špecifikáciami, ktoré nás na prvý pohľad zaujali, bola aj veľká 3600 mAh batéria. Minuloročný model S6 edge+ dosahoval pri väčšej uhlopriečke displeja a kapacite batérie 3000 mAh úctyhodné výsledky. Aj preto sme mali, čo sa výdrže týka, od S7 edge pomerne veľké očakávania.

Samsung Galaxy S7 edge ponúka skvelú výdrž, no oproti predchodcovi S6 edge+ je výdrž približne na rovnakej úrovni. Aj pri náročnom používaní si ale môžete byť istí, že novinka vás počas 24 hodín od odpojenia z nabíjačky nenechá niekde s vybitým smartfónom. My sme aj počas intenzívneho používania bez problémov vydržali bez nabíjačky celý pracovný deň a cez noc sme boli pripojení cez WiFi. Počas tohto dňa bol displej aktívny takmer 5 hodín – konkrétne 4 hodiny a 55 minút. Počas nich sme mobil podrobili všetkým benchmarkom, natáčali sme s ním 4K videá, fotili, hrali hry a počúvali hudbu cez Spotify. Nonstop bol zapnutý aj Always-On displej. Ten je mimochodom pomerne šetrný k batérii, čo sme si overili počas noci. 7 hodín so zapnutým Always-On displejom spotrebovalo len 5% batérie, čo je vzhľadom na to, že bolo zapnuté Wi-Fi, veľmi dobrá hodnota. V druhom scenári sme Always-On displej vypli a Samsung Galaxy S7 edge sme používali len na bežné činnosti, ako je telefonovanie, mailová komunikácia, chat a prehliadanie webových stránok. V takomto režime sa nám odvďačil výdržou na úrovni 32 hodín, pričom displej vydržal svietiť až 6 hodín. Konektivitu zabezpečoval v pomere 1:1 WiFi aj 4G mobilný internet. Ako posledný sme robili test výdrže pri prehrávaní Full HD videa s jasom nastaveným na 50%. Tu sme dosiahli dokonca až 9 hodín a 47 minút zapnutého displeja, pričom do vybitia batérie ostávalo stále 5% kapacity. Pri rovnakých podmienkach vydržal Samsung Galaxy S6 edge+ prehrávať video 6 hodín a 30 minút.

Es-sedmička podporuje aj rýchle nabíjanie Quick Charge 2.0, vďaka ktorému sa dokáže zo 4 na 54% nabiť už do 40 minút. Nabitie na 100% kapacity batérie trvá s originálnou nabíjačkou Samsung 1 hodinu a 40 minút. Samozrejmosťou je aj podpora rýchleho bezdrôtového nabíjania.

V systéme Android Marshmallow je prítomný aj šetriaci režim, ktorý obmedzením výkonu a niektorých funkcií a služieb predĺži výdrž prinajlepšom o niekoľko hodín. Ak ale potrebujete zo svojho smartfónu dostať maximum aj za cenu obetovania väčšiny inteligentných funkcií, tak potom je tu ešte Režim extrémneho šetrenia, ktorý vypne všetky pripojenia a prepne prostredie TouchWiz do úsporného režimu s grafikou v sivom odtieni.

Záverečné hodnotenie: Samsung Galaxy S7 edge

TIP_redakcie_MojAndroidSK-e1353084798275Samsung Galaxy S7 edge bude tento rok jedným z najlepších smartfónov a o tom niet pochýb. Podobne ako u predchodcov, aj tu musíme oceniť výborný dizajn, ešte lepšie konštrukčné spracovanie, ergonómiu a celkový prémiový pocit z používania. Nový S7 edge sme si počas testovania skutočne obľúbili, no nielen vďaka jeho výzoru, ale aj funkciám. Novinka vás nesklame v žiadnom smere. Ponúka totižto vysoký výkon, rýchle reakcie bez akéhokoľvek zaváhania, výborný displej s dobrou čitateľnosťou na priamom slnku, spoľahlivú čítačku odtlačkov prstov, ako aj kvalitný fotoaparát, ktorý bude podobne ako po minulé roky patriť medzi absolútnu špičku. Na S7 edge sa nám chyby hľadali skutočne veľmi ťažko a po týždni testovania môžeme konštatovať len toľko, že tomuto smartfónu k dokonalosti chýba skutočne málo. My ho momentálne považujeme za najlepší smartfón na trhu a myslíme si, že si právom zaslúži aj ocenenie Tip redakcie, ktorý udeľujeme iba tým zariadeniam, ktoré nás skutočne niečim zaujmú. Samsung Galaxy S7 edge nás zaujal hneď niekoľkokrát. Cena novinky je nastavená na 799 eur (verzia edge), podobne ako minulý rok.

Plusy: 

  • Skvelý dizajn a konštrukčné spracovanie 
  • Zahnutý displej s funkciami, ktoré dávajú zmysel
  • Odolnosť voči vode
  • Fotoaparát 
  • Dobrá výdrž na batériu

Mínusy:

  • Trochu sa šmýka

[taq_review]

Samsung_Galaxy_S7_edge-14

13.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+