MojAndroid

Pomaly tu máme koniec roka, s ktorým sa pravidelnej spájajú úniky o novinkách pripravovaných pre ďalší rok. To platí aj pre sériu Samsung Galaxy S24, ktorá by mala byť predstavená na jeho začiatku. Niekoľko informácií o novinkách už máme, napríklad vieme to, aké čipsety ponúknu.

Snapdragon, ale aj Exynos

Samsung sa v budúcom roku bude držať zavedených štandardov a pre rôzne trhy ponúkne rôzne čipsety. Zatiaľ čo pre domáci trh, USA či Kanadu pripraví Snapdragon 8 Gen 3, na Slovensku a v EÚ dostaneme Exynos 2400.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra

Výnimkou bol práve tento rok, kedy všetky modely série Galaxy S23 prišli s čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen2, ktorý si navyše výrobca ešte trochu upravil pre vlastné potreby. Výsledkom bolo zlepšenie výkonu, no najmä výdrže batérie.

Slušné zvýšenie výkonu

Portál GSMArena teraz prišiel s informáciou o tom, ako výkonný bude najlepšie vybavený Galaxy S24 Ultra, avšak ide o variant so Snapdragonom. Počítame s tým, že model s Exynosom prinesie veľmi podobné, možno trochu nižšie čísla.

Nemali by ste prehliadnuť:

Zariadenie dosiahlo v Geekbench v teste jedného jadra 2234 bodov, vo viacjadrovom teste je to 6807 bodov. Nedávno sme informovali o pripravovanom ROG Phone 8 Ultimate, ktorý v rovnakom teste získal 2213, respektíve 7048 bodov. Aktuálny Snapdragon 8 Gen 2 dosahuje skóre jedného jadra na úrovni 1800 bodov, viacjadrový test je niekde na úrovni 5100 bodov. To znamená celkom slušné zvýšenie výkonu.

Pre porovnanie, čipset Apple A17 Pro v najnovších iPhonoch v jednojadrovom teste získal neuveriteľných 2892 bodov, v teste viacerých jadier je to 7166 bodov.

Náš tip
Honba za megapixelmi? Samsung pracuje na fotoaparáte s neuveriteľne vysokým rozlíšením
13.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+