MojAndroid

Pojem smart domácnosť už nie je v roku 2023 nikomu neznámy. Ide o koncept, ktorý využíva technológiu a automatizáciu na zvýšenie efektívnosti, komfortu a bezpečnosti domova. Obzvlášť v dnešných časoch, kedy domácnosti počítajú každé euro, je hlavným lákadlom tohto riešenia práve úspora energií.

Výborným príkladom inteligentnej domácnosti je SmartThings od Samsungu. Všetky zariadenia sú pekne združené v jednej aplikácií, či už ide o umývačky riadu, vysávače, sušičky alebo klimatizáciu a ďalšie. Pomocou aplikácie je tiež možné ovládať televízor a nachádzajú sa tu aj nositeľné zariadenia, ako napríklad smart hodinky alebo bezdrôtové slúchadlá.

AI Energy od Samsungu vám šetrí energie a peniaze

Smart domácnosť sama o sebe dokáže ušetriť nemalé množstvo energie, pretože pracuje inteligentne a zariadenia pracujú tak, aby boli čo najefektívnejšie. Samsung však ide v tomto smere ešte ďalej. Ponúka špeciálny režim s názvom AI Energy, ktorý ako už názov napovedá, ovláda umelá inteligencia.

Znie to síce pekne, no aké sú reálne čísla? Tak napríklad Bespoke práčka dokáže ušetriť až 70 % energie, chladnička 30 %, sušička 20 % a na vykurovaní môžete ušetriť až 40 percent energie. To sa samozrejme premietne aj do finančných nákladov, ktoré budú omnoho nižšie.

Zdroj: Samsung

Režim AI Energy je špeciálne navrhnutý tak, aby priniesol všetky druhy pozitívnych zmien a praktických riešení, znížil náklady a uľahčil život v domácnosti.

Umelá inteligencia vyhodnocuje najrôznejšie aspekty. Napríklad množstvo bielizne v práčke, nastavuje cykly rozmrazovania a dokonca dokáže odhadnúť aj výšku účtu za elektriku. Potichu a bez vášho vedomia sa stará o to, aby všetko fungovalo bezprobémovo a s maximálnou efektivitou.

Ušetrite až 20 % energií pri sledovaní TV

AI Energy režim je aj súčasťou najnovších smart TV od Samsungu, takže energiu šetríte aj v tomto prípade. Televízor používa procesor a senzory na to, aby analyzoval prostredie a automaticky zvolil nastavenia, ktoré nijako negatívne neovplyvnia zážitok zo sledovania, no zároveň ušetria nemalé množstvo energie.

Samsung TV
Zdroj: Samsung

Okrem toho všetkého dokážu používateľovi posielať rôzne tipy, ako si sám môže ešte viac znížiť spotrebu energie. Pre aktivovanie tohto režimu v TV stačí vojsť do aplikácie SmartThings a o ostatné sa postará samotný televízor. 

Vďaka integrovanému snímaču okolitého svetla si TV dokáže automaticky meniť jas tak, aby sa postaral o čo najlepší vizuálny zážitok, no zároveň aj šetril energiu. Ak televízor počas určitého času nedeteguje žiadny pohyb, automaticky zníži jas na minimum, aby ušetril energiu. Hodí sa to napríklad v situácii, ak používateľ pred TV zaspí.

Smart home pomáha, ale aj šetrí

Áno, smart domácnosť nie je len o tom, aby sa používateľ mohol hrať s najmodernejšou technológiou. Okrem toho, že nám uľahčuje a zjednodušuje samotný život, dokáže ušetriť aj významné množstvo energie, čo sa ihneď prejaví aj v peňaženke. Smart home produkty, ktoré ponúkajú režim AI Energy a šetria vaše peniaze,, si môžete zakúpiť priamo v e-shope Samsungu.

10.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+