MojAndroid

Dnešné Android smartfóny ponúkajú dostatočný výkon na akúkoľvek činnosť, teda ak zoberieme do úvahy vlajkové lode s výkonnými čipsetmi. Avšak ani stredná trieda sa nemá za čo hanbiť, či už ide o spúšťanie aplikácií, hranie a podobne. S príchodom nového najvýkonnejšieho čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 prídú aj nové výkonné zariadenia. Na ich čele, aspoň čo sa týka výkonu, budú už tradične stáť herné telefóny. A takým bude aj pripravovaný ROG Phone 8 Ultimate od Asusu.

Snapdragon 8 Gen 3 v hlavnej úlohe

Portál Gizmochina teraz zverejnil informácie z testu GeekBench, pričom výsledné čísla sú veľmi zaujímavé. V teste jedného jadra dosiahla nepredstavená novinka skóre 2213 bodov, vo viacjadrovom teste to bolo 7048 bodov. A keďže ide o herné zariadenie, ktoré ponúkne prepracovaný systém chladenia a množstvo rôznych optimalizácií pre udržanie výkonu, používateľ sa nemusí obávať o prehrievanie či drastické zníženie výkonu pri dlhšom hraní. Práve toto oddeľuje herné smartfóny od bežných vlajkových lodí, ktoré dostanú rovnaký čipset.

Asus ROG Phone 6 Pro
Asus ROG Phone 6 Pro

Poďme sa teraz pozrieť na to, ako si vedie aktuálny Snapdragon 8 Gen 2. Ten dosahuje skóre jedného jadra na úrovni viac ako 1800 bodov, avšak to platí najmä pre Galaxy zariadenia od Samsungu, pri ktorých je ešte jemne upravený. Aj napriek tomu je to o 400 bodov menej ako čipset v pripravovanom ROG Phone.

Porovnanie s aktuálnymi modelmi

Čo sa týka testu viacerých jadier, tam aktuálny Snapragon dosahuje výsledky okolo 5100 bodov, čo je približne o 2000 menej ako nepredstavená novinka. To značí, že môžeme očakávať pomerne slušný nárast hrubého výkonu. Pri porovnaní s najnovšími iPhonmi bude však strácať. iPhone 15 Pro  a jeho čipset Apple A17 Pro dosiahol 2892 bodov v teste jedného jadra a 7166 bodov vo viacjadrovom teste.

Apple
iPhone 15 Pro | Zdroj: Apple

Samotný ROG Phone 8 Ultimate by mal ďalej ponúknuť operačný systém Android 14 a 16 GB RAM. Očakávame aj veľký displej s obnovovacou frekvenciou minimálne 165 Hz, kvalitné stereo reproduktory, veľkú batériu a rýchle nabíjanie.

Náš tip
Nabíjať nové iPhony káblom z Androidu nie je dobrý nápad. Čo sa môže stať?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+