MojAndroid

Predstavenie série smartfónov Samsung Galaxy S24 sa už nezadržateľne blíži. Aktuálna generácia bola uvedená na trh na prelome januára a februára tohto roka a očakávame, že novinky na tom budú časovo veľmi podobne.

A keďže do predstavenia už nezostáva veľa času, dozvedáme sa o nich čoraz viac a viac informácií. Jednou z najdôležitejších je tá o použitom čipsete. V minulosti Samsung používal Snapdragony pre USA, Kanadu a domovskú Kóreu, do ostatných krajín posielal modely s vlastným Exynosom.

Snapdragon vs. Exynos

A práve Exynos čipy boli často kritizované najmä z pohľadu o trochu nižšieho výkonu, slabšej výdrže batérie a podobne. Veľké rozdiely to síce neboli, no existovali. Séria Galaxy S23 je kompletne osadená čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý je navyše špeciálne upravený pre potreby výrobcu.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

V porovnaní s predchodcami sa zvýšil nielen výkon (čo je s novou generáciou bežné), ale tieto smartfóny ponúkajú aj podstatne dlhšiu výdrž. Ako to teda bude so sériou Galaxy S24? Téme sa venoval portál Sammobile.

Dva čipsety potvrdené

Doteraz sa šepkalo o tom, že sa výrobca vráti k pôvodnému plánu a opäť ponúkne dva rozdielne čipsety pre rôzne krajiny. Potvrdené však nebolo nič, no teraz sa situácia mení. Samotný riaditeľ spoločnosti Qualcomm potvrdil, že nové TOP Samsungy budú opäť vo verzii s dvomi čipsetmi.

Nemali by ste prehliadnuť:

Snapdragon 8 Gen 3 už bol oficiálne predstavený a niet pochýb, že jedným z nich bude práve tento. Otázkou zostáva, či bude opäť špeciálne upravený pre Samsung. Tým druhým by mal byť Exynos 2400, ktorý však ešte oficiálne predstavený nebol.

Exkluzivita pre Ultra model

Vyzerá to tak, že tentokrát nebude rozdiel v čipsetoch závisieť od krajiny, v ktorej sa zariadenie predáva. Napríklad Galaxy S24 Ultra by mal byť exkluzívne vybavený Snapdragonom. A to bez ohľadu na trh, čiže aj u nás na Slovensku.

recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra

Základný Galaxy S24 a väčší Galaxy S24+ by už mali mať čipsety podelené podľa krajiny, čiže rovnako, ako tomu bolo predtým. Samsung v minulosti hovoril, že Snapdragony aj Exynosy sú prakticky rovnaké a že používateľ nepocíti rozdiel pri používaní jedného či druhého. Tým, že svoj TOP model vybaví výlučne Snapdragonom, však toto vyjadrenie akosi neguje.

Počkajme si teda na oficiálne vyjadrenia Samsungu a najmä na predstavenie noviniek, kedy budeme múdrejší. Všetky pripravované novinky budeme samozrejme testovať, takže zistíme, či bude nový Snapdragon naozaj lepší ako Exynos.

Náš tip
Toto všetko dokáže fotoaparát Galaxy S24 Ultra
3.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+