MojAndroid

Po prvej aktualizácii hlásili niektorí používatelia výrazné zlepšenie a problémy s odozvou dotykového displeja prestali. Pripomíname, že náš testovací Samsung Galaxy S20 FE fungoval absolútne bezproblémovo.

Výrobca teraz vydal ďalšiu aktualizáciu, ktoré okrem iného opäť opravuje problémy s dotykom, informoval portál GSMArena. Medzi používateľmi sa pomaly začína rozprávať o tom, že chyba môže byť aj hardvérová – chybný displej. Ak by to bola pravda, Samsung by to musel riešiť zvolávaním chybných kusov a náhradou škody zákazníkom, ktorí si tieto modely zakúpili.

 

Je pravdepodobné, že chyba je len softvérová, pretože ak by to bolo inak, výrobca by o tom zákazníkov určite informoval. Už prvá softvérová aktualizácia vyriešila problémy mnohých používateľov, avšak nie všetkých.

Samsung Galaxy S20 FE dostáva aktualizáciu, ktorá opravuje problémy s dotykmi

25.10.2020

Samsung Galaxy S20 FE je v podstate najdostupnejším smartfónom z celej línie Galaxy S pre tento rok. Prináša pritom všetky hlavné vymoženosti, ktoré majú aj jeho drahší súrodenci. Juhokórejský gigant Samsung však zariadil, aby celé zariadenie stálo výraznejšie menej. Nanešťastie sa jeho mnohí skorší majitelia dočkali problémov s reakciami na dotyky. Najnovšia aktualizácia už vyriešila túto nepríjemnosť.

Najnovšia aktualizácia pre Samsung Galaxy S20 FE rieši zásadný problém

Približne pred týždňom bol nahlásený veľmi veľký počet prípadov, kedy Samsung Galaxy S20 FE zle reagoval na dotyky používateľa. Displej nevedel rozpoznať dotyk od gesta, či dokonca niektoré interakcie prstu s obrazovkou boli oneskorené, alebo sa akcie neudiali vôbec.

Samsung Galaxy S20 FE

Web GizmoChina hlási, že gigant Samsung vypustil pre celý svet softvérovú aktualizáciu, ktorá dá tieto spomínané problémy do poriadku. Update je dostupný pre obidve verzie. Myslíme tým 4G edíciu s procesorom Exynos 990 (SM-G780F) a aj prevedenie s 5G čipsetom Snapdragon 865 (SM-781B).

Firmvérové označenie pre túto verziu je známe ako G78xxXXU1ATJ5. Dostupné informácie napovedajú, že v zozname zmien nie je zmienená žiadna oprava reakcií na dotyk, no koniec koncov to tu výrobca zakomponoval, takže nemusíte sa ničoho obávať.

Používatelia po aktualizácii hlásia vyriešenie problémov, spojených s dotykmi. Na aktualizáciu bude dobré počkať, no vyvolať sa ju môžete pokúsiť aj manuálne. Prejdite do nastavení vášho telefónu, konkrétnejšie do sekcie softvérových aktualizácií. Tu môžete pár kliknutiami skontrolovať dostupnosť najnovšej verzie operačného systému.

Radi by sme sa vás teraz na záver opýtali, či sa nájde medzi vami niekto taký, kto vlastní model Galaxy S20 FE. Pokiaľ áno, narazili ste na spomenuté problémy? Podarilo sa ich vyriešiť updatom firmvéru? Dajte nám o tom vedieť do diskusie pod článkom.

Náš tip
OnePlus 8T vs. Samsung Galaxy S20 FE: Ktorý kúpiť? | Porovnanie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+