MojAndroid

Displej, tak ako aj drvivá väčšina hardvéru, je samozrejme nevyhnutnou súčasťou každého smartfónu. Narozdiel od iných súčastí sa však displej používaním viditeľne opotrebúva a povedali by sme, že ide o úplne najzraniteľnejšiu súčasť mobilného telefónu.

V prípade nechceného poškodenia, v podobe vytvorenia výrazných škrabancov či dokonca prasklín je či už z estetického, alebo funkčného a praktického dôvodu zaobstarať si nový mobil, respektíve dať si celý displej niekde vymeniť.

 

Toto rozhodnutie je už iba na samotnom používateľovi. Pokiaľ sa však rozhodne pre podstatne ekologickejšiu, a cenovo menej náročnú možnosť, je potrebné nájsť si ten správny servis.

alza affiliate Samsung Galaxy S10+
hej sk affiliate Samsung Galaxy S10+
andreashop affiliate Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10+
datart affiliate Samsung Galaxy S10+

V tomto článku vám povieme, kde vám za koľko a za aký čas vymenia poškodený displej v smartfóne Samsung Galaxy S10+. Spomenieme si aj nejaké to príslušenstvo, pre kúpu ktorého sa taktiež môžete kedykoľvek rozhodnúť.

Samsung Galaxy S10+

Minuloročný vlajkový model juhokórejského giganta je stále obľúbeným smartfónom aj v dnešnej dobe. Hlavnou prednosťou tohto zariadenia je krásny, 6,4-palcový AMOLED displej s rozlíšením 1440 x 3040 pixelov. Na opravu tohto komponentu si dnes posvietime, respektíve na cenu za jeho servis.

galaxy s10+ balenie

Vo vnútri sa nachádza stále jeden z najvýkonnejších čipsetov z dielne samotného výrobcu Samsung, Exynos 9820. Poteší aj zostava fotoaparátov, ktorá patrila a ešte aj patrí k absolútnej elite na trhu. Nevyhnutnou súčasťou je aj batéria, ktorá má mimochodom kapacitu 4 100 mAh.

Rozbil ste si displej? Porovnali sme ceny za servis

Po dlhej dobe pravidelného používania hociktorého nástroja sa jeho povrch dokáže opotrebovať. V tých nešťastnejších prípadoch môže dôjsť v prípade pádu pri smartfónoch aj k trvalému poškodeniu, v podobe prasknutého displeja. Preto je dobré vedieť o niekoľkých servisoch, kde je možné nechať si batériu vymeniť skúsenými ľuďmi. Nižšie v tabuľke uvádzame ceny a dĺžku opravy pre jednotlivé servisy.

  Cena opravy Čas opravy
Fixservis 299 € 3 hod.
PCexpres 298 € 4 hod.
Mobilnyservis 295 € 1,5 hod.
Slovit 299 € 1 až 2 hod.
Itcomplet 289 € 3 hod.

Z piatich známych servisov vás výmena displeja vyjde cenovo i časovo odlišne. Najskôr sme spomenuli Fixservis, ktorý prácu vykoná za najvýhodnejších 299 €. Potrvá to tri hodiny. PCexpres túto robotu vykoná za 298 €, pričom si počkáte také štyri hodinky.

Mobilnyservis potom obrazovku vymení už za hodinu a pol minút, pričom si zaplatíte 295 €. Servis Slovit za 299 € starý displej nahradí novým v časovom rozmedzí od jednej do dvoch hodín. Na záver tu máme aj Itcomplet, ktorému výmena potrvá tri hodiny. Cena je stanovená na hodnote 289 €.

Nezabudnite ani na základné príslušenstvo

Aby ste do servisu nemuseli s telefónom chodiť, ako na hodiny klavíra, určite vám odporúčame použiť nejaký ochranný obal spolu s tvrdeným sklom. V tomto článku sa špeciálne venujeme príslušenstvu pre smartfón Samsung Galaxy S10+.

Tenký kryt PRISM SERIES TPU
Ochranný kryt FLEXI TPU
Ochranný kryt SHOCKPROOF
LITCHI Peňaženkové puzdro
3D Tvrdené sklo Samsung Galaxy S10 Plus
22.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+