MojAndroid

Už pár dni sú v predaji nové vlajkové smartfóny juhokórejskej spoločnosti Samsung. Zákazníci aj média naplno testujú modely Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e. Štandardné testovanie sa opiera o bežné používanie, testy v benchmarkov, testy výdrže batérie alebo kvality fotoaparátov. Po štandardnom testovaní končí smartfón v pôvodnom stave ako na začiatku testovania. Neštandardné testy ale často znamenajú polofunkčné alebo nefunkčné zariadenie. Patrí k ním test opraviteľnosti serveru iFixit alebo test odolnosti youtubera Zacka z kanálu JerryRigEverything. Ten teraz podrobil testu smartfón Samsung Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10 má telo zložené z hliníku a predného tvrdeného skla Gorilla Glass 5, tak ako väčšina ostatných dnešných smartfónov. Vďaka tomu odolal nožom rôznej tvrdosti na väčšine miest svojho tela podobne dobre ako konkurencia. Jeho displej si poradil s ohňom a telo bez problémov vydržalo pokus o ohnutie a zlomenie. Youtuber si ale pripravil aj jeden bonusový test. Samsung Galaxy S10 využíva snímač odtlačkov priamo v displeji. Kvôli tomu musí byť v mieste jeho umiestnenia tvrdené sklo tenké a homogenné. Pri poškriabaní tenšími ryhami snímač bez problémov fungoval ďalej. Pri hlbších ryhách, ktoré sú ale pri bežnom používaní nepravdepodobné, sa narušila homogenná vrstva a snímač prestal fungovať. Celkovo si ale Samsung Galaxy S10 viedol v teste výborne.

Náš tip
Samsung a Huawei sa pred súdmi urovnali
Náš tip
Pozrite sa na najkreatívnejšie tapety, ktoré využili dieru v displeji Samsungu Galaxy S10
4.3.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+