MojAndroid

Je bežnou súčasťou vedenia nejakej spoločnosti, že sa občas dostanete do sporu s konkurenciou. V prípade technologických gigantov je situácia o niečo zaujímavejšia, pretože spory zvyčajne končia na súde a sú do nich investované tisíce dolárov. Samsung a Huawei však ukázali, že sa to dá riešiť aj inak.

Medzikontinentálne spory kvôli patentom

V konkurenčnom boji výrobcov sa často stane, že jeden druhého obviní z porušenia patentu. Stalo sa tak aj v prípade kórejského Samsungu a čínskeho Huawei. Samsung udal čínskeho konkurenta za porušenie patentu a otvorilo sa tak súdne konanie. Zjavne to ale nie je jediný prípad, kedy sa títo dvaja nepohodli. Súdne procesy totiž stihli otvoriť nielen v Spojených štátoch amerických, ale aj v Číne. Teraz sa to ale pravdepodobne končí.

Samsung a Huawei sa rozhodli ukončiť súdny spor na pôde USA
Samsung a Huawei sa rozhodli ukončiť súdny spor na pôde USA

Dohoda ešte nie je kompletná, no už je to takmer isté

Napriek tomu, že Samsung sa dosť možno cíti dotknutý údajným ukradnutím patentu, rozhodol sa ukončiť súdny spor v USA dohodou o urovnaní. Predpokladá sa, že vedenie už nepustilo ďalšie finančné prostriedky na financovanie sporu, takže to bude urovnané.

Hoci verdikt o ukončení súdu už padol, oficiálne znenie dohody ešte nie je ustálené. Predpokladá sa však, že spoločnosti sa na jeho znení dohodnú už v priebehu tohto týždňa, aby tak ukončili finančne náročný a medzinárodne vedený patentový spor.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Stredoeurópski zástupcovia Huawei chcú upokojiť situáciu
Náš tip
Samsung zaplatí 539 miliónov dolárov najväčšiemu konkurentovi
3.3.2019
Zdroj: Sammobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+