MojAndroid

Aj keď veľa ľudí očakávalo presunutie skeneru odtlačkov pod displej už u tohtoročných top telefónov, nedočkali sa toho kvôli nedostupnosti potrebnej technológie. Budúcoročný Galaxy Note 9 od Samsungu by ale podľa posledných informácií mohol byť prvým top modelom s touto technológiou.

Tento rok nereálne, na budúci pravdepodobné

S novým trendom displejov bez rámčekov nastal pre výrobcov telefónov aj nový problém. S odstránením home tlačítka pod displejom prišli aj miesto pre skener odtlačkov, ktorý slúži k prihláseniu do systému telefónu. Dlhú dobu sa špekulovalo o premiestnení skeneru pod displej u tohtoročných modelov hlavne iPhonu od spoločnosti Apple, ale nakoniec sa od tohto riešenia upustilo.

Čínsky výrobca Vivo síce ukázal telefón so skenerom v displeji, ale ten fungoval len v jednom mieste a nešlo o úplne presné riešenie. Spoločnosť Qualcomm taktiež predstavila túto technológiu, ale do masovej produkcie ju spustí najskôr až o rok. Výrobcovia ako Samsung alebo LG preto presunuli skener u tohtoročných modelov na zadnú stranu vedľa fotoaparátu. Samsung okrem neho ponúka u Galaxy Note 8 aj prihlásenie cez dúhovku očí alebo rozpoznávanie tváre.

Na rozpoznávanie tváre u svojho modelu iPhone X prešla aj spoločnosť Apple s vylepšením Face ID a skener odtlačkov úplne vynechala. Posledné správy potvrdzujú, že sa ho v displeji nedočká ani Galaxy S9, ktorý Samsung predstaví tradične na začiatku roku 2018. Ming-Chi Kuo, analytik z KGI Securities, ktorý má prepojenie na ázijských dodávateľov súčiastok teraz tvrdí, že skeneru odtlačkov v displeji by sa mal dočkať až budúcoročný Samsung Galaxy Note 9.

Vzorky sa už testujú

Samsung pritom pravdepodobne využije novú technológiu OLED displeja, ktorá bude pre skener prepúšťať 2x viac svetla. Kórejskí výrobcovia BeyondEyes aj divízia Samsungu LSI  už poslali spoločnosti prvé vzorky skeneru. Súčasný výrobca skeneru odtlačkov pre Samsung Egis sa pravdepodobne tiež zapojí do súťaže o objednávku rovnako ako Synaptics.

zdroj: Phandroid

12.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+