MojAndroid

Čínska spoločnosť Vivo ako prvá na svete demonštrovala funkcionalitu nového snímača odtlačkov prstov od Qualcommu. Ten sa po novom môže umiestniť aj priamo pod displej. Hoci prvé komerčne dostupné produkty s touto technológiou majú byť oficiálne dostupné až v priebehu budúceho roka, čínsky Vivo ju na výstave MWC v Šanghaji demonštroval už dnes.

Novinku ukázal výrobca na prototype smartfónu Xplay6. Ten mal zatiaľ len obmedzenú plochu pre rozpoznanie odtlačkov, v budúcnosti by však ako snímač mohol teoreticky fungovať celý displej. Samotná technológia zatiaľ funguje iba na OLED displejoch s hrúbkou do 1200 μm. Použiť sa však bude dať aj na povrchu kovovej konštrukcie. Ako funguje v praxi si môžete pozrieť na videu nižšie.

28.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+