MojAndroid

Na MWC v Šanghaji Qualcomm predstavil nový typ snímača odtlačkov prstov, ktorý je možné umiestniť priamo do zobrazovacieho panelu displeja.

Nové snímače sú založené na rovnakej technológií, ktorú spoločnosť už používa vo svojich ultrazvukových snímačoch. Práve tie umožňujú “vidieť” aj cez ochranný panel skla, resp. cez displej. Nevýhodou ale ostáva to, že je vhodný len pre zobrazovacie jednotky s hrúbkou do 1200 μm. Tejto podmienke dnes vyhovujú iba OLED panely, takže zariadenia s LCD sa podobnej novinky nedočkajú.

Zaujímavosťou je, že senzory od Qualcommu nemusia slúžiť iba pre snímanie odtlačkov prstov. Prostredníctvom nich sa totižto dá zmerať aj srdcový pulz alebo dokonca prietok krvi.  A to je niečo, čo iné snímače nedokážu.

Qualcomm tvrdí, že nový typ snímača odtlačkov je rovnako rýchly ako tie, ktoré nájdeme v dnešných zariadeniach. Dokonca dokáže fungovať aj pod vodou. Spoločnosť predstavila dva možné dizajny snímača. Jeden môže byť umiestnený priamo pod kovovú konštrukciu alebo sklo (nie pod displej) a bude dostupný skôr. Druhý sa bude môcť umiestniť priamo pod OLED displej, no príde až niekedy v priebehu budúceho roka – pravdepodobne počas leta 2018.

 

Zdroj: androidpolice

28.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+