MojAndroid

Samsung Galaxy Note 8 patrí stále medzi obľúbené smartfóny Slovákov. Bohužiaľ, tri veľké softvérové aktualizácie sa ho netýkajú a už nedostane ani nový operačný systém Android. Avšak výrobca na tento model stále nezabúda.

Teraz dostáva novú aktualizáciu, ktorá prichádza aj na zariadenia zo slovenskej distribúcie. Jej veľkosť je 93,38 MB a prináša bezpečnostnú záplatu z októbra 2020.

Samsung-galaxy-note-8-aktualizacia

Samsung ďalej tvrdí, že sa vylepšenia týkajú aj stability systému a výkonu. Zariadenie by vás malo o dostupnosti aktualizácie informovať automaticky. Pred inštaláciou odporúčame nabiť batériu smartfónu aspoň na 50 %.

Za tip ďakujeme nášmu čitateľovi Tomášovi.

Samsung Galaxy Note 8 dostáva októbrovú bezpečnostnú záplatu

15.10.2019

Samsung nezabúda ani na dvojročný Galaxy Note 8, ktorý dostáva pravidelne rôzne aktualizácie. Momentálne prichádza s októbrovým bezpečnostným updateom, informoval Sammobile.

Najnovšia aktualiácia sa začína šíriť v Holandsku, Bulharsku a baltických krajinách. Môžeme očakávať, že v najbližších dňoch sa dostane aj na slovenské zariadenia.

Samsung Galaxy Note 8 bezpečnostná záplata 10:2019

Okrem samotnej bezpečnostnej záplaty neprinesie žiadne nové funkcie. Softvérová verzia nesie označenie N950FXXU7DSJ1. Zariadenie by vás malo na dostupnosť aktualizácie upozorniť automaticky. Pokiaľ sa tak nestane, môžete ju vyhľadať ručne v nastaveniach.

Aktualizácia je veľká až 782 MB, čo je vzhľadom na to, že ide len o bezpečnostnú aktualizáciu poriadne veľa. Preto odporúčame využiť Wi-Fi pripojenie (ak nemáte dostatočne veľký dátový balík).

Samsung Galaxy Note 8 dostáva ďalšiu aktualizáciu, opravuje bezpečnostné chyby

6.9.2019

Samsung Galaxy Note 8 je na Slovensku stále veľmi populárnym smartfónom. A niet sa čomu čudovať. Ponúka výborný displej, stále dostatočný výkon, slušné fotoaparáty a hlavne pero S Pen. navyše, dnes sa dá zohnať za veľmi slušnú sumu.

Najnovší Android 10 pravdepodobne toto zariadenie už nedostane, no na pravidelné bezpečnostné aktualizácie sa môžete stále spoľahnúť. teraz dostáva najnovšiu septembrovú bezpečnostnú aktualizáciu. Nesie označenie N950FXXS7DSHC. Update opravuje 4 kritické zraniteľnosti operačného systému Android a 17 zraniteľností priamo v softvéri od Samsungu. O aktualizácii informoval web Sammobile.

Ako prví hlásia dostupnosť aktualizácie v Nemecku, v najbližších dňoch by sa mala dostať aj k nám.

Samsung Galaxy Note 8 dostáva júnovú bezpečnostnú záplatu

20.6.2019

Spoločnosť Google vydáva pravidelne každý mesiac bezpečnostné updaty svojho mobilného operačnému systému Android, ktoré majú za úlohu opraviť jeho odhalené chyby a bezpečnostné medzery. Android zariadenia sú totiž častým cieľom rôzneho malvéru alebo útočníkov, ktorí sa snažia získať používateľská dáta a dostať sa k ich bankovým účtom. Júnový bezpečnostný update už síce obdržali niektoré Android zariadenia, ale stále je väčšina z nich aktualizovaná starším májovým bezpečnostným updatom. To ale nie je prípad skoro dva roky starého Android smartfónu Samsung Galaxy Note 8.

Jeho aktualizácia softvéru nesie označenie N950FXXS6DSF2 a zatiaľ je dostupná v Iraku, Thajsku, Saudskej Arábii, Vietname a Srbsku. Pokiaľ od neho očakáva nejaké nové funkcie ako je napríklad Nočný mód pre fotoaparát, ktorý naposledy dostal Samsung Galaxy Note 9, tak bude sklamaný. Jedinou funkciou aktualizácie je spomínaná júnová bezpečnostná záplata. Dostupnosť updateu si môžete overiť v Nastaveniach pod položkou Aktualizácia softvéru. Samsung Galaxy Note 8, ktorý bol predstavený v auguste 2017, pred časom obdržal aktualizáciu na verziu systému Android 9.0 Pie s nadstavbou Samsung One UI.

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): Pre nenáročných pracantov

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.11.2020
Zdroj: SamMobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+