MojAndroid

Občas je skutočne náročné používať základný model, resp. model z najnižšej série výrobcu. Tieto smartfóny sú ideálne skôr pre nenáročných používateľov alebo prípadne ako váš druhý, rezervný smartfón. Aké bolo používanie modelu Samsung Galaxy J3 2017? Obháji si svoju cenu a tiež početné množstvo kompromisov, ktoré ponúka? Odpovede na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie sa dozviete v jeho recenzii.

Náš tip
Samsung Galaxy J5 2017: Celokovový skvost strednej triedy│RECENZIA
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Obsah balenia: Nevyhnutný základ

Telefón k vám dorazí v pestrofarebnej jednoduchej krabičke z tvrdého papiera. Obsahom balenia nijak neprekvapí a nájdete tu skutočne len to nevyhnutné pre používanie smartfónu. Okrem samotného zariadenia sa nachádza v balení koncovka nabíjačky, USB kábel pre konektor microUSB, ihla na otvorenie zásuviek pre SIM kartu a pamäťovú kartu a stručná používateľská príručka. Nečakajte tak v balení žiadne slúchadlá či dokonca ochranný prvok v podobe fólie.

Konštrukcia a dizajn

Zariadenie ponúka rozmery 143,2 x 70,3 x 8,2 mm a váhu 142 gramov. V súčasnom svete veľkých smartfónov tak ide o pomerne kompaktné zariadenie. Zaoblené rohy tela smartfónu navyše uľahčujú ovládanie jednou rukou a svojím spracovaním zapadnú aj do menších ženských dlaní. Spracovanie smartfónu je príkladné. Ponúka “unibody” konštrukciu a, napriek naoko menej prémiovým materiálom, sme nezaznamenali žiadne praskanie či škrabance od kľúčov alebo mincí vo vrecku. Toto tvrdenie sa týka ochranného skla na prednej strane ako aj zadného krytu.

Zadný kryt je vyhotovený z kovového materiálu. Vrchná a spodná strana obsahujú plastové časti, ktoré prechádzajú aj po bokoch zariadenia. Slúžia najmä na prechod signálu, avšak dizajnovú líniu smartfónu nenarúšajú. Tieto plastové časti pôsobia na prvý pohľad trochu lacno, avšak takisto sú spracované príkladne.

Na prednej strane obsahuje smartfón 5″ displej. Okolo displeja môžeme pozorovať pomerne široké rámčeky, a to najmä nad a pod displejom. Celkovému uchopeniu zariadenia však neprekážajú. Nad displejom sa nachádza reproduktor pre telefonovanie, skupina senzorov (chýba senzor pre reguláciu jasu), predná kamera a takisto jednoduchý predný LED blesk.

Pod displejom sa nachádza skupina tlačidiel pre ovládanie. Ide o hardvérové tlačidlo domov a dve kapacitné tlačidlá pre “multitasking” a krok späť. Pozorné oko náročnejšieho používateľa si ešte môže všimnúť jemne hrubšie čierne orámovanie samotného displeja. V zásade to však neprekáža, ide o subjektívnu záležitosť v rámci dizajnu smartfónu.

Horná plastová hrana smartfónu je prázdna. Na spodnej hrane (takisto plastovej) nájdete microUSB konektor pre nabíjanie či prepojenie s iným zariadením, mikrofón pre telefonovanie a tiež 3,5 mm audio konektor pre pripojenie vašich vlastných slúchadiel.

Ideálne umiestnené ovládacie prvky

Pravá bočná hrana poskytuje priestor netradične pre hlasný reproduktor. Spoločnosť Samsung zavádza tento krok umiestnenia hlasného reproduktora do bočnej hrany u viacerých svojich súčasných modelov. Ide o šikovný krok, pretože zvuk nie je tlmený pri položení na podložku a takisto si reproduktor nezakryjete ani uchopením smartfónu na výšku či na šírku. Pod reproduktorom sa nachádza tlačidlo pre odomknutie smartfónu. Jeho umiestnenie je ideálne, palec pravej ruky, ale aj ukazovák ľavej ruky, nájde toto tlačidlo skutočne ľahko.

Na ľavej bočnej hrane sa nachádzajú tlačidlá pre reguláciu hlasitosti a dve zásuvky. Prvá zásuvka slúži pre prvú SIM kartu a tá druhá následne obsahuje samostatné sloty pre druhú SIM a tiež pre pamäťovú kartu microSD. Smartfón teda ponúka DualSIM funkcionalitu.

Zadná strana (prevažne kovová) ponúka zadný fotoaparát spolu s LED bleskom a jednoduchým “chrómovým” orámovaním, logo spoločnosti Samsung, logo DualSIM prístroja a v spodnej časti ešte výrobné číslo spolu s ďalšími informáciami. Spracovanie smartfónu sa tak dá hodnotiť ako veľmi slušné na pomery nižšej strednej triedy.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
3.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+