MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

Zariadenie ponúka 5″ TFT displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Ide o základný zobrazovač, ktorý nenadchne maximálnym jasom a ani inými prednosťami. Na priamom slnku by si displej žiadal ešte vyšší jas. Naopak v tme je najnižší jas na dobrej úrovni.

Najväčšou nevýhodou spojenou s displejom je absencia automatickej regulácie jasu. Táto funkcionalita je dnes už samozrejmosťou aj v lacnejších modeloch a jej absenciu je skutočne cítiť. Samsung sa to snaží kompenzovať akýmsi exteriérovým režimom. V princípe tento režim zvýši jas obrazovky po dobru 15 minút pre lepšiu čitateľnosť na priamom slnku. Ak bude obrazovka zapnutá aj po uplynutí 15 minút, exteriérový režim ostane zapnutý až do vypnutia samotnej obrazovky. Rozhodne však nejde o plnohodnotnú náhradu senzora jasu displeja.

Pozorovacie uhly displeja sú štandardné a nenadchnú. Pri ostrých uhloch už obrazovka stráca jas a biela farba je jemne šedou. Od tohto zobrazovacieho panela tak nečakajte žiadne zázraky. V danej cenovej kategórii sa nájdu aj kvalitnejšie Full HD panely.

Výkon a pamäť zariadenia

Smartfón obsahuje štvorjadrový procesor z dielne spoločnosti Samsung. Ide konkrétne o model Exynos 7570 Quad a modelu Samsung Galaxy J3 2017 ponúka len priemerný výkon v danej kategórii. Žiadne dychberúce hry či náročný “multitasking” nečakajte. Realita je práve opačná. Na väčšinu úkonov je potrebné čakať. Nejde o dlhé čakanie, ide o sekundu, či prinajhoršom dve, v prípade spustenia fotoaparátu či webového prehliadača. Telefón sa však ľahko zadýcha aj pri bežných činnostiach a je to cítiť na jeho nie úplne plynulých reakciách pri práci s aplikáciami.

Náročné 3D hry tento smartfón spustí ledva na stredne náročných grafických požiadavkách. Napriek takému kompromisu nie je hranie hier úplne plynulé a zo sortimentu mobilných hier je potrebné stiahnuť radšej po menej náročných 2D tituloch.

Zariadenie obsahuje 2 GB pamäte RAM, z ktorých je štandardne dostupných približne 700 – 800 MB. Okrem vašich mobilných aplikácií si veľkú dávku pamäte RAM ukradne aj mohutná používateľská nadstavba Samsung Experience z dielne výrobcu. Interné úložisko má základnú kapacitu 16 GB, z ktorých je po prvom spustení dostupných približne 11 GB. Po nainštalovaní asi piatich desiatok aplikácií, zachytení podobného množstva fotografií a každodennom používaní rýchlo klesnete na hodnotu približne 4,5 GB voľného miesta.

Riešením môže byť pamäťová microSD karta. Telefón podporuje pamäťové karty až do kapacity 256 GB a k dispozícii je samostatný slot pre túto kartu. Môžete tak využívať DualSIM funkcionalitu (Dual StandBy) a zároveň môžete mať k dispozícii aj slot pre pamäťovú kartu microSD. Odporúčame však použiť kartu Class 10. Vzhľadom na slabší výkon zariadenia bude spúšťanie aplikácií z pamäťovej karty pravdepodobne ľahko pomalšie oproti spúšťaniu z interného úložiska.

Bez čítačky odtlačkov prstov

Ďalším mínusom tohto zariadenia je rozhodne absencia čítačky odtlačkov prstov. Podobne ako v prípade predošlých kompromisov, aj túto funkciu ponúkajú zariadenia v danej cenovej kategórií, a dokonca aj lacnejšie zariadenia od renomovaných konkurenčných výrobcov. Predné tlačidlo pod displejom tak narozdiel od vyššieho modelu Samsung Galaxy J5 2017 bude obsahovať len štandardnú funkciu návratu “domov.” Pre zabezpečenie budete nútený použiť číselný PIN kód, heslo alebo nakreslenie znaku pre odomknutie smartfónu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
3.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+