Samsung Galaxy J5 2017: Celokovový skvost strednej triedy│RECENZIA

9. júla 2017 18

Smartfóny zo strednej triedy dokážu často ponúknuť naozaj zaujímavý pomer cena/výkon. Jedným z takých modelov je aj Samsung Galaxy J5 2017. Zaujme nielen elegantným celokovovým spracovaním, ale aj prednou kamerou s vysokým rozlíšením, plynulým novým prostredím Samsung Experience či aktuálnym systémom Android 7.0 Nougat.

TIP:Samsung Galaxy Xcover 4: Odolný pomocník za rozumnú cenu | RECENZIA

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia smartfónu

Model Samsung Galaxy J5 2017 prináša kvalitnú celokovovú konštrukciu, ktorú okrem prednej steny narúšajú len plastové línie pre antény na strane zadnej. Konštrukcia je skutočne kvalitne spracovaná a príjemná na dotyk. Rohy telefónu sú príjemne zaoblené, rovnako aj boky smartfónu. Obzvlášť v čiernom farebnom prevedení, ktorý sme mali k dispozícii na test ide o naozaj elegantný prístroj. V danej cenovej kategórii ide o prémiovo spracované zariadenie.

Telo tohto modelu tak výborne padne do ruky a pri svojich rozmeroch 146.2 x 71.3 x 8 mm ide skutočne o šikovné a kompaktné zariadenie. Telefón váži rovných 160 gramov, čo je vzhľadom k veľkosti a typu konštrukcie rozumná hodnota. Telefón príjemne padne do ruky a aj menšie, napríklad ženské dlane nebudú mať problémy s jeho ovládaním. Za konštrukciu teda výrobcovi môžeme nechať jedine pochvalu.

Rozložením ovládacích prvkov skutočne nesklame

Na prednej strane smartfónu sa nachádza 5,2″ Super AMOLED displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. HD rozlíšenie je najmä pri čítaní menšieho textu skutočne cítiť. Ide však o smartfón smerujúci do strednej triedy, a tak je toto rozlíšenie pomerne rozumnou voľbou aj vzhľadom ku spotrebe batérie. Nad displejom si našla miesto skupina senzorov, reproduktor, logo výrobcu, objektív kvalitnej 13 MPix prednej kamery a tiež “selfie” blesk pre lepšie fotografie za zhoršených svetelných podmienok.

Rámčeky po bokoch štandardného (nie zakriveného) displeja sú minimálne. To len podčiarkuje šírku 71 mm a príjemné ovládanie jednou rukou. Pod displejom je umiestnená čítačka odtlačkov prstov integrovaná v rámci domovského hardvérového tlačidla. Vedľa nej sú ešte kapacitné tlačidlá pre krok späť či pre zoznam aktuálne spustených aplikácií.

Na vrchnej strane smartfónu sa nachádzajú iba plastové časti pre antény. Žiadny konektor tu teda nehľadajte. Na pravom boku nájdeme hneď zvrchu umiestnený reproduktor. Táto poloha nemusí vyhovovať každému, mne osobne však neprekáža. Naopak, bola výhodou pri hlasnom zvonení v prípade, že bol telefón položený na rovnej podložke. Pod ním sa nachádza výborne umiestnené tlačidlo odomykania. Výrobca zvolil vhodnú výšku pre komfortné ovládanie. Zvyšok pravej strany je prázdny.

Na ľavej strane nájdeme tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a nižšie pod nimi dve zásuvky. Jedna slúži na vloženie prvej NanoSIM karty a druhá slúži pre microSD kartu a tiež druhú SIM kartu. Slot je však rozdelený a vy tak viete používať aj DualSIM funkcionalitu a k tomu navyše aj pamäťovú microSD kartu. Na spodnej strane sa následne nachádzajú opäť plastové časti antén, otvor pre mikrofón či tradičný microUSB konektor pre nabíjanie. Smartfón poteší aj prítomnosťou 3,5mm audio konektora.

Zadná strana ponúka matnú kovovú povrchovú úpravu. Vo vrchnej a spodnej časti pokračujú plastové časti slúžiace pre prietok signálu. Na zadnej strane nájdeme ešte 13 MPix fotoaparát s jednoduchým LED bleskom. Na tejto strane si našlo svoje miesto ešte logo výrobcu a povinné informácie o danom smartfóne. Nechýba informácia o verzii DUOS, čo v prípade Samsungu značí DualSIM funkcionalitu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Smartfóny zo strednej triedy dokážu často ponúknuť naozaj zaujímavý pomer cena/výkon. Jedným z takých modelov je aj Samsung Galaxy J5 2017. Zaujme nielen elegantným celokovovým spracovaním, ale aj prednou kamerou s vysokým rozlíšením, plynulým novým prostredím Samsung Experience či aktuálnym systémom Android 7.0 Nougat. TIP:Samsung Galaxy Xcover 4: Odolný pomocník za rozumnú cenu | RECENZIA
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
Konštrukcia smartfónu Model Samsung Galaxy J5 2017 prináša kvalitnú celokovovú konštrukciu, ktorú okrem prednej steny narúšajú len plastové línie pre antény na strane zadnej. Konštrukcia je skutočne kvalitne spracovaná a príjemná na dotyk. Rohy telefónu sú príjemne zaoblené, rovnako aj boky smartfónu. Obzvlášť v čiernom farebnom prevedení, ktorý sme mali k dispozícii na test ide o naozaj elegantný prístroj. V danej cenovej kategórii ide o prémiovo spracované zariadenie. Telo tohto modelu tak výborne padne do ruky a pri svojich rozmeroch 146.2 x 71.3 x 8 mm ide skutočne o šikovné a kompaktné zariadenie. Telefón váži rovných 160 gramov, čo je vzhľadom k veľkosti a typu konštrukcie rozumná hodnota. Telefón príjemne padne do ruky a aj menšie, napríklad ženské dlane nebudú mať problémy s jeho ovládaním. Za konštrukciu teda výrobcovi môžeme nechať jedine pochvalu. Rozložením ovládacích prvkov skutočne nesklame Na prednej strane smartfónu sa nachádza 5,2" Super AMOLED displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. HD rozlíšenie je najmä pri čítaní menšieho textu skutočne cítiť. Ide však o smartfón smerujúci do strednej triedy, a tak je toto rozlíšenie pomerne rozumnou voľbou aj vzhľadom ku spotrebe batérie. Nad displejom si našla miesto skupina senzorov, reproduktor, logo výrobcu, objektív kvalitnej 13 MPix prednej kamery a tiež "selfie" blesk pre lepšie fotografie za zhoršených svetelných podmienok. Rámčeky po bokoch štandardného (nie zakriveného) displeja sú minimálne. To len podčiarkuje šírku 71 mm a príjemné ovládanie jednou rukou. Pod displejom je umiestnená čítačka odtlačkov prstov integrovaná v rámci domovského hardvérového tlačidla. Vedľa nej sú ešte kapacitné tlačidlá pre krok späť či pre zoznam aktuálne spustených aplikácií. Na vrchnej strane smartfónu sa nachádzajú iba plastové časti pre antény. Žiadny konektor tu teda nehľadajte. Na pravom boku nájdeme hneď zvrchu umiestnený reproduktor. Táto poloha nemusí vyhovovať každému, mne osobne však neprekáža. Naopak, bola výhodou pri hlasnom zvonení v prípade, že bol telefón položený na rovnej podložke. Pod ním sa nachádza výborne umiestnené tlačidlo odomykania. Výrobca zvolil vhodnú výšku pre komfortné ovládanie. Zvyšok pravej strany je prázdny. Na ľavej strane nájdeme tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a nižšie pod nimi dve zásuvky. Jedna slúži na vloženie prvej NanoSIM karty a druhá slúži pre microSD kartu a tiež druhú SIM kartu. Slot je však rozdelený a vy tak viete používať aj DualSIM funkcionalitu a k tomu navyše aj pamäťovú microSD kartu. Na spodnej strane sa následne nachádzajú opäť plastové časti antén, otvor pre mikrofón či tradičný microUSB konektor pre nabíjanie. Smartfón poteší aj prítomnosťou 3,5mm audio konektora. Zadná strana ponúka matnú kovovú povrchovú úpravu. Vo vrchnej a spodnej časti pokračujú plastové časti slúžiace pre prietok signálu. Na…

Samsung Galaxy J5 2017

Konštrukcia smartfónu - 95%
Displej - 90%
Výkon - 85%
Fotoaparát - 88%
Výdrž na batériu - 85%

89%

Smartfón s cenu približne 259 eur ponúkne výborné kovové spracovanie, veľmi dobre optimalizované prostredie od výrobcu a tiež široké spektrum ďalších funkcií.

User Rating: Buď prvý !
89
Zapojte sa do diskusie (18)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
 1. Loading ...
Diskusia k článku
 • Majino

  V recenzii mi chýba zmienka o notifikačnej dióde, ktorej absencia bola vnímaná dosť negatívne pri predchádzajúcej modelov rade. Má ju tento model?

  • Slavo Dzuricko

   @Majino nie, smartfón neobsahuje notifikačnú LED diódu. Nad displejom si našiel miesto predný fotoaparát, reproduktor, predný LED blesk a skupina senzorov. Je však možné využiť funkciu rozsvietia displeja v prípade prichádzajúcej notifikácie alebo funkciu “pripomenutie upozornenia,” kde smartfón opäť zavibruje po určitom časovom úseku v prípade, že ste na prichádzajúcu notifikáciu nereagovali.

   • kjkszpj

    Skrátka notifikačnú diódu nemá a hotovo! Zbytočne sa to snažíte obhájiť výpisom štandrdných vecí, ktoré má nad displejom tak, ako aj každý iný telefón. A serepetičky občasného pripomenutia zmeškanej udalosti by som už zaradil do prepadliska dejín. Skrátka sa šetrilo na výbave, ale cena je vysoká lebo samsung!

 • Marek Flexo Košnár

  zaujímavé, ako pri ostatných mobiloch v tejto kategórii spomínate, že
  konkurencia je veľká atď a tu pri 260 eurovom mobile s hd displayom a
  2GB RAM hovoríte o cenovom hite

  • Slavo Dzuricko

   .. konkrétne o cenovom hite k mobilným paušálom v prípade zakúpenia prostredníctvom mobilných operátorov ;)) Orange zaradil smartfón do svojej ponuky už od jedného € ;))

   • hmmm

    Áno, od jedného eura, ale pri 65€ mesačne.. Ten telefón je fajn ale Vaša tendenčná “recenzia” určite v poriadku nie je…. Ale holt, prachy sú prachy…

    • Slavo Dzuricko

     Čo konkrétne je tendenčné?:) Ide o priame skúsenosti zo smartfónu a tiež subjektívny pohľad na smartfón :)

     • Blazon

      Slavko, veď násobilku si sa už učil. Teraz si v makovičke spočítaj, čo ti ten pán napísal v súvislosti s mesačnou tarifou.

 • Kubo102030

  “ani po pár dňoch non-stop používania sa nenašli žiadne výrazné škrabance.”
  To čo znamená? :D mám to chápať tak, že je displej posiaty vlásočnicovými škrabancami? :D
  No za tento telefón by som nedal ani 150€… HD rozlíšenie je pri 5,2″ už málo, nehovoriac o malej RAM a malom úložisku…

 • Páči sa mi ze Samsung robí aj najnižšiu radu prémiovou.

 • pavolg011

  V danej cenovej hladine sa nájdu telefóny o triedu lepšie. Nuž, za značku Samsung si treba priplatiť , aj keď sa viditeľne jedná o podpriemer v strednej triede. Je vidieť, že vzhľadom na výsledok ,recenzia bola zaplatená dobre.

  • kjkszpj

   To že samsung upláca kde sa dá nie je nič nové. Nebiť tejto ich ,,špinavej” politiky, nikdy by sa nedostali tam kde sú…

 • Adrián

  260€ za podpriemerny fon s podpriemernou vybavou, bez notifikacnej diody, ale holt cenovy hit

  samsung asi dobre plati ;)

  • Slavo Dzuricko

   “V danej kategórii sa však môže stať aj cenovým hitom k mobilným paušálom v prípade kúpy prostredníctvom mobilných operátorov.” .. a výrok “cenový hit” je trošku rozdiel :) #holt

 • Pingback: Inovatívna klimatizácia Samsung Windfree AR 9500M│VIDEOblog - MojAndroid.sk()

 • Frantisek Kristof

  SAMSUNG GALAXY J5 – dnes veľmi drahý
  smartphon so slabými parametrami !!!!!!
  Za podstatne nižšiu cenu dnes už kúpite FULL HD 1080p smartphon s lepším procesorom,s väčšou RAM, uložiskom, fotoaparátom a celkovo lepšími tech. parametrami !!!!!!
  NEODPORÚČAM KUPOVAŤ – zbytočne sú to vyhodené peniaze !!!!!!!!

 • Pingback: Toto sú najlepšie DualSIM Android smartfóny na našom trhu [08/2017]()

 • Pingback: Samsung Galaxy J3 2017: Nenadchne výbavou ani cenou│RECENZIA()

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: