MojAndroid

Nebolo to až tak dávno, kedy juhokórejský Samsung vydal poslednú aktualizáciu pre svoje bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds a čerstvejšie Galaxy Buds+. Update vylepšil fungovanie funkcie ambientného zvuku.

Predchádzajúce časti článku:

Správne fungovanie tejto funkcie zabezpečuje trojica mikrofónov slúchadiel. Ambientný zvuk má za úlohu umožniť používateľovi počuť zvuky okolo neho, zatiaľ čo počúva hudbu. Hodí sa to napríklad počas rozhovorov, v obchode či napríklad aj počas bicyklovania po hlavnej ceste, aby bolo možné počuť okoloidúce vozidlá.

Slúchadlá jednoducho povedané vôbec nemusíte vytiahnuť z ucha a okolie budete počuť aj počas počúvania hudby. Podľa najnovších informácií od SamMobile však títo malí muzikanti dostávajú ďalší update, ktorý nesie označenie R17xXXU0ATF2.

Ďalšia aktualizácia pre Samsung Galaxy Buds

Za zmienku stojí fakt, že číslo firmvéru je rovnaké pre obidva modely slúchadiel, tak ako aj zoznam zmien. Každopádne však ide o dva samostatné balíky, ktoré sú stavané pre konkrétne varianty. Drobné odlišnosti nájdeme však vo veľkosti aktualizácie.

V prípade starších Galaxy Buds, update má veľkosť 1,40 MB, pričom Galaxy Buds+ dostanú aktualizáciu o veľkosti 1,32 MB. V obidvoch prípadoch sa používatelia dočkajú implementácie kódu na zlepšenie stability, spolu s vylepšeným zabezpečením slúchadiel.

Pre aktualizovanie slúchadiel musíte otvoriť appku Galaxy Wearable, v ktorej je nutné sa so slúchadlami spárovať prostredníctvom technológie Bluetooth. Následne skontrolujte, či nie je dostupný update s vyššie uvedeným označením.

Stará verzia by mala niesť firmvérové označenie R175XXU0ATE3. Ak žiadnu dostupnú aktualizáciu nevidíte, nezúfajte. Updaty sa zväčša vypúšťajú k jednotlivým používateľom postupne, a skôr či neskôr vás na ich dostupnosť upozorní v notifikačnej lište samotná aplikácia Galaxy Wearable.

Pokiaľ patríte k tým, ktorí aktualizáciu pre Samsung Galaxy Buds, respektíve Galaxy Buds+ už obdržali, určite nám dajte o tom vidieť v komentároch pod článkom. Taktiež nás môžete informovať o vašich skúsenostiach s týmito šikovnými slúchadlami z dielne Samsungu.

Samsung Galaxy Buds+ dostávajú novú aktualizáciu, zlepšuje Ambient sound

2.6.2020

Samsung v prvom štvrťroku predstavil spolu so sériou vlajkových lodi Galaxy S20 aj svoje nové bluetooth slúchadla Samsung Galaxy Buds+. Ich recenziu ste si u nás mohli prečítať už týždeň po predstavení. Oproti predošlej generácii priniesli slúchadla podstatne lepšiu výdrž a nechýba im ani funkcia ambient zvuku. Práve ten podľa portálu SamMobile optimalizuje nová aktualizácia.

Samsung Galaxy Buds+ krabicka sluchadla

Aktualizáciu nainštalujete cez aplikáciu v smartfóne

Pre slúchadla Galaxy Buds+ je to už celkovo druhá aktualizácia. Tú prvú dostali krátko po predstavení. Aktualizácia má označenie R175XXU0ATE3 a veľkosť 1,32 MB. Jej dostupnosť zistíte v aplikácii Galaxy Wearable vo vašom smartfóne. Cez rovnakú aplikáciu ju aj nainštalujete. Aktualizácia samozrejme zlepšuje stabilitu systému slúchadiel, ale hlavne optimalizuje kvalitu funkcie ambient zvuku. K čomu slúži táto funkcia?

Samsung Galaxy Buds+ aktualizácia

Čo je úlohou Ambient zvuku?

Funkciu Ambient zvuku zabezpečuje trojica mikrofónov slúchadiel. Ambient zvuk má za úlohu umožniť používateľovi počuť svoje okolie pri počúvaní hudby. Hodí sa to napríklad počas platenia pri pokladni a v podobných situáciach. Slúchadlá vôbec nemusíte vytiahnuť z ucha a okolie budete počuť aj počas počúvania hudby. Môžete si dokonca cez aplikáciu v smartfóne nastaviť úroveň zosilnenia okolitých zvukov. V cenovej kategórii slúchadiel Galaxy Buds+ je to dnes už bežný štandard. Aktualizácia by mala zabezpečiť, že okolitý zvuk budete počuť čistejšie.

Aké sú vaše skúsenosti s aktualizáciou?

Pokiaľ ste už aktualizáciu už dostali, tak sa môžete v diskusii podeliť o dojmy a potvrdiť, či sa kvalita Ambent zvuku skutočne zlepšila. Veľa používateľov a moderátorov Samsung fór sa tiež pred časom sťažovalo na nestabilitu bezdrôtového pripojenia Galaxy Buds a vyzývali výrobcu k náprave. Samsung síce v zozname zmien aktualizácie opravu nepotvrdil, ale môže byť jej súčasťou. Ak ste si všimli zlepšenie bezdrôtového pripojenia, tak nám to môžete taktiež potvrdiť v diskusii pod článkom.

Náš tip
Nová aplikácia HAKATRON príde tento rok, overí EVČ v reálnom čase

Samsung Galaxy Buds+ dostávajú svoju prvú aktualizáciu

Aj príslušenstvo, hlavne to fungujúce cez Bluetooth, z času na čas potrebuje aktualizáciu. Čím viac dané príslušenstvo ponúka funkcií, tým viac sa toho môže pokaziť. Minimálne po stránke softvéru. Preto je treba aktualizácie, ktoré dokážu tieto problémy vyriešiť na diaľku. Samsung nedávno predstavil už druhú generáciu populárnych slúchadiel Galaxy Buds. No a tie dostali svoju prvú aktualizáciu, o čom informoval aj portál sammobile.com.

Malá aktualizácia pre malé množstvo ľudí

Samsung svoje nové slúchadlá predstavil ešte pred pár týždňami. Oproti predchodcovi kladú väčší dôraz na výdrž a zlepšil sa aj zvukový prejav. Každopádne netreba sa obávať, že je so slúchadlami niečo zle, ak dostali aktualizáciu takto skoro.

Samsung Galaxy Buds+

Galaxy Buds+ v skutočnosti dostali balíček, aby vylepšil stabilitu a spoľahlivosť. To sa týka hlavne pripojenia, ktoré môže čeliť rôznym výzvam: mobil vo vrecku, vo vedľajšej izbe, veľa prekážok atď. Ak však náhodou niekto predsa mal výrazné problémy, tento balíček by ich mal vyriešiť.

Samotný balíček vaše zariadenie pravdepodobne vôbec nezaťaží. Má veľkosť len niečo okolo 1,2 MB a výrobca ho označil ako R175XXU0ATB5. Pokiaľ sa pýtate, ako sa ku aktualizácii dostanete, mala by vás na ňu upozorniť aplikácia Galaxy Wearable. Ak sa tak nestalo, nechajte ju skontrolovať, či medzitým aktualizácia neprišla.

Náš tip
Test Samsung Galaxy Buds+: Vydarená evolúcia v každom smere

Samsung Galaxy Buds+ možno prídu aj v červenej farbe

26.2.2020

Samsung pred niečo vyše týždňom predstavil niekoľko nových produktov. Okrem zaujímavých smartfónov boli predstavené aj slúchadlá Galaxy Buds+. Oproti svojmu predchodcovi ponúkajú niekoľko zlepšení a napríklad aj nové farebné prevedenia. Jedno z nich – červené – však výrobca ešte neukázal. Ich možný vzhľad vytvoril známy leaker Evan Blass, o čom informoval portál GSM Arena.

Samsung stavil na nové farby

Už predošlá generácia, Galaxy Buds, ponúkala hneď tri farebné prevedenia. Okrem tradičných farieb, čiernej a bielej, prišlo aj na výstrednú žltú. Tá bola zladená so žltým prevedením Samsungu Galaxy S10e. Tento rok žltú nahradili dve nové farby: červená a modrá.

samsung galaxy buds+
Možný vzhľad červených Galaxy Buds+ vypracoval leaker Evan Blass

Zatiaľ čo modrý variant Buds+ už sme mali možnosť vidieť pri predstavení Samsung Unpacked, červené slúchadlá výrobca ešte naživo neukázal. Zatiaľ. Napriek tomu už vďaka únikom máme približnú predstavu o tom, ako budú vyzerať. Kombinácia čiernej a červenej určite zaujme mladých a bude aj miernym výstrelkom oproti konzervatívnej bielej a čiernej.

Po hardvérovej stránke by nemalo prísť k žiadnym zmenám. Ponúknu teda vylepšený reproduktor slúchadiel, ktorý je po novom dvojpásmový. Ďalej zaujme aj celková výdrž 22 hodín, prípadne môže zavážiť aj cena. Sumou 169 eur sa pre mnohých oplatia viac než napríklad Apple Airpods Pro či Sony WF-1000MX3.

Náš tip
Test Samsung Galaxy Buds+: Vydarená evolúcia v každom smere

13.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+