MojAndroid

Spoločnosť Samsung spustila na Slovenku aktualizáciu na systém Android 13 pre ďalší smartfón strednej triedy, Samsung Galaxy A71. Na túto skutočnosť nás upozornil a zároveň dodal snímky obrazovky so zoznamom zmien aktualizácie čitateľ Milan.

Samsung Galaxy A71 dostáva Android 13

Samsung Galaxy A71 prišiel na trh v roku 2020 a jeho hlavným lákadlom bol kvalitný fotoaparát. Predinštalovaným systémom bol vtedy Android 10 s nadstavbou One UI 2.0. Smartfón odvtedy dostal niekoľko systémových aktualizácií a teraz sa konečne jeho majitelia môžu tešiť zo systému Android 13.

Aktualizácia je už dokonca dostupná na Slovensku. a to  Okrem systému Android 13 obsahuje aktualizácia aj nadstavbu One UI 5.0 a októbrovú bezpečnostnú záplatu.

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky notifikáciou. Ak by sa tak nestalo, tak si ju môžete overiť aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou s uistite, že máte batériu vášho smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizácie u konkurencie

Smartfón Realme GT2 Pro  nedávno dostal aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 13. To isté platí aj pre vlajkovú loď vivo X80 Pro. Taktiež poznáme listinu Xiaomi telefónov, ktorých používatelia sa môžu tešiť na príchod Androidu 13. Na záver ešte spomenieme stále skvelý Huawei P40 Pro, ktorý dostáva novú aktualizáciu.

Náš tip
4ka Android Code: Toto sú najlepšie aplikácie pre vzdelávanie za rok 2022
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+