MojAndroid

Už je to pár týždňov, čo spoločnosť Samsung spustila beta program nadstavby One UI 5.0. Portál SamMobile teraz naznačil, kedy môže dôjsť k verejnému vydaniu stabilnej verzie očakávanej nadstavby.

Stabilná verzia One UI 5.0 má prísť v treťom októbrovom týždni

Portál už dávnejšie exkluzívne informoval, že verejné vydanie stabilnej verzie One UI 5.0 sa uskutoční v októbri. Toto tvrdenie teraz potvrdil aj kórejský leaker SuperRoader na svojom Twitter účte @RoderSuper. Tvrdí, že aktualizácia so stabilnou verziou One UI 5.0, ktorá obsahuje aj nový systém  Android 13, bude uvoľnená pre vlajkové modely Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra buď 17. októbra alebo 19. októbra.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

To v podstate znamená, že by sme mali očakávať aktualizáciu už v treťom októbrovom týždni. Samsung má tak necelé dva mesiace, aby ukončil beta program One UI 5.0, ktorý je zatiaľ dostupný len pre spomínané modely série Galaxy S22. V nadchádzajúcich týždňoch pravdepodobne uvidíme, či spoločnosť Samsung uvoľní beta verziu pre ďalšie vhodné zariadenia alebo ich neskôr priamo aktualizuje na stabilnú verziu.

Čo prinesie nadstavba One UI 5.0?

One UI 5.0 umožní smartfónom napríklad lepšiu správu notifikácií medzi jednotlivými aplikáciami pre zlepšenie produktivity.  Vylepšené budú aj funkcionality v oblasti fotografovania, zabezpečenia a uľahčenia prístupu. Používateľovi bude tiež umožnené pohodlnejšie vytváranie fotografií a videí vo vysokej kvalite vďaka novej ikone v Pro režime fotografie a v Pro režime pre snímanie videa.

Nemá chýbať ani možnosť voľby predvolenej farby používateľského prostredia. Používateľ si teraz bude môcť vybrať zo šestnástich farieb, ktoré sa od seba odlišujú v závislosti od nastavenej tapety. Dvanásť ďalších farieb bude dostupných na úpravu vzhľadu domovskej obrazovky, ikon, prepínačov v rýchlych nastaveniach a ďalšie prvky. Na domovskej obrazovke bude taktiež možné spájať viacero widgetov do jedného.

Náš tip
Instagram umožňuje zdieľať obsah pomocou QR kódov
28.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+