MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Konečne poriadna výdrž

Do veľkého tela sa vojde aj silná batéria. Samsung nenechal nič na náhodu a model Galaxy A70 vybavil akumulátorom s kapacitou až 4500 mAh. A je to poznať. Aj pri trochu náročnejšom používaní som večer pred spaním videl, že úroveň batérie je približne na polovici. Deň s vami smartfón zvládne absolútne bez problémov aj v prípade, že ho “nepustíte z ruky”. Jediný problém by mohol nastať, keby ste nonstop hrali hry. to by asi nezvládol.

Samsung Galaxy A70 nie je klasickým jednodenným smartfónom. Pri bežnom používaní sa môžete spoľahnúť, že vám bez problémov vydrží dva dni bez nabíjačky. Pokiaľ by ste ho používali striedmenšie, trúfam si povedať, že dá aj o deň viac.

Pravdou je, že podobnú výdrž som tak trochu očakával. Silná batéria priam predurčuje Samsung Galaxy A70 k tomu, aby si nabíjačku nepýtal dlhší čas. Navyše, v systéme je k dispozícii aj tmavá téma, ktorá výdrž batérie ešte o niečo predĺži.

Keby vám ani to nestačilo, nechýbajú šetriace režimy:

 • Režim stredného šetrenia energie – obmedzí dáta na pozadí, vypne Always On displej, obmedzí výkon procesora, zníži jas.
 • Režim maximálneho šetrenia energie – vypne prakticky všetky smart funkcie zariadenia, funguje len internetový prehliadač, SMS a telefonovanie. Pozadie sa zmení na čierne.

V balení sa nachádza nabíjačka s výkonom 25 W a nechýba ani nabíjací kábel. Ten je na oboch stranách zakončený USB-C konektorom. Je to vôbec po prvýkrát, čo vidím takéto riešenie v smartfóne od Samsungu. Ani najnovšie vlajkové lode z radu Galaxy S10 takéto riešenie neponúkajú. Ale späť k A70. S výkonom 25 W tento smartfón nabijete z 0 na 100 % za hodinu aj 40 minút. S týmto časom síce nepatrí medzi najrýchlejších, no za pomalé toto nabíjanie vzhľadom na kapacitu batérie označiť nemôžem.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 23 %
 • 30 min: 44 %
 • 45 min: 65 %
 • 60 min: 82 %
 • Plné nabitie: 1h 40 min

Kompletnú tabuľku rýchlosti nabíjania, v ktorej nájdete všetky nami testované smartfóny nájdete tu. Jedinou chybičkou krásy je tak chýbajúce bezdrôtové nabíjanie.

Samsung Galaxy A70: Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy A70 sa mi páči, avšak mám k nemu niekoľko výhrad. V prvom rade mi prekáža nespoľahlivý a pomalý skener odtlačkov prstov. Fotoaparát tiež nepodáva konzistentné výsledky a zariadenie by mohlo byť vyrobené aj z hodnotnejších materiálov. Avšak na druhú stranu, určite prevládajú pozitíva. Dizajn je naozaj vydarený, rámiky okolo veľkého displeja minimálne. Telefón patrí medzi tie najlepšie herné zariadenia aj napriek procesoru strednej triedy.

Páči sa mi aj ultra-širokokuhlý objektív a nadstavba One UI je vydarená a rýchla. Veľkým pozitívom je aj kapacita batérie a s ňou spojená nadštandardná výdrž zariadenia. No a na záver, Samsung Galaxy A70 je asi jediným smartfónom strednej triedy, ktorý ponúka super-spomalené video s 960 snímkami za sekundu. Samsung Galaxy A70 je na Slovensku už v predaji za cenu približne 400 eur.

8.2

Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A70 sa mi až na pár (dôležitých) nedostatkov veľmi páči. Veľký a kvalitný displej ponúka extrémne pohodlie pri prezeraní internetu či konzumácii multimédií. Dostatočne výkonný procesor zaistí, že si väčšinu hier zahráte na maximálnych detailoch bez sekania. Fotoaparát patrí medzi tie lepšie, aj keď niekedy sa mu veľmi nechce. Oceňujem prítomnosť ultra-širokouhlého objektívu. Vhod príde aj plnohodnotná Dual SIM funkcionalita, pričom stále môžete mať v A70-ke vloženú aj pamäťovú kartu. V neposlednom rade sa môžete tešiť aj na super-spomalené video až s 960 snímkami za sekundu, ktoré bolo doteraz výsadou oveľa drahších vlajkových lodí. Najväčším lákadlom je výborná výdrž a skener odtlačkov prstov v displeji. Tu som však narazil na najväčší problém celého zariadenia. Skener je veľmi pomalý a nespoľahlivý. Dúfam, že softvérová aktualizácia tento problém vyrieši. Tiež by potešila vodeodolnosť a bezdrôtové nabíjanie.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Veľký a pekný displej
 • Ultra-širokouhlý objektív
 • Dostatočný výkon
 • Atraktívny dizajn
 • Nadstavba One UI
 • 960 fps video
 • Výborná výdrž

 • Pomalý a nepresný skener odtlačkov prstov
 • Nekonzistentné fotografické výsledky

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+