MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Konečne poriadna výdrž

Do veľkého tela sa vojde aj silná batéria. Samsung nenechal nič na náhodu a model Galaxy A70 vybavil akumulátorom s kapacitou až 4500 mAh. A je to poznať. Aj pri trochu náročnejšom používaní som večer pred spaním videl, že úroveň batérie je približne na polovici. Deň s vami smartfón zvládne absolútne bez problémov aj v prípade, že ho „nepustíte z ruky“. Jediný problém by mohol nastať, keby ste nonstop hrali hry. to by asi nezvládol.

Samsung Galaxy A70 nie je klasickým jednodenným smartfónom. Pri bežnom používaní sa môžete spoľahnúť, že vám bez problémov vydrží dva dni bez nabíjačky. Pokiaľ by ste ho používali striedmenšie, trúfam si povedať, že dá aj o deň viac.

Pravdou je, že podobnú výdrž som tak trochu očakával. Silná batéria priam predurčuje Samsung Galaxy A70 k tomu, aby si nabíjačku nepýtal dlhší čas. Navyše, v systéme je k dispozícii aj tmavá téma, ktorá výdrž batérie ešte o niečo predĺži.

Keby vám ani to nestačilo, nechýbajú šetriace režimy:

 • Režim stredného šetrenia energie – obmedzí dáta na pozadí, vypne Always On displej, obmedzí výkon procesora, zníži jas.
 • Režim maximálneho šetrenia energie – vypne prakticky všetky smart funkcie zariadenia, funguje len internetový prehliadač, SMS a telefonovanie. Pozadie sa zmení na čierne.

V balení sa nachádza nabíjačka s výkonom 25 W a nechýba ani nabíjací kábel. Ten je na oboch stranách zakončený USB-C konektorom. Je to vôbec po prvýkrát, čo vidím takéto riešenie v smartfóne od Samsungu. Ani najnovšie vlajkové lode z radu Galaxy S10 takéto riešenie neponúkajú. Ale späť k A70. S výkonom 25 W tento smartfón nabijete z 0 na 100 % za hodinu aj 40 minút. S týmto časom síce nepatrí medzi najrýchlejších, no za pomalé toto nabíjanie vzhľadom na kapacitu batérie označiť nemôžem.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 23 %
 • 30 min: 44 %
 • 45 min: 65 %
 • 60 min: 82 %
 • Plné nabitie: 1h 40 min

Kompletnú tabuľku rýchlosti nabíjania, v ktorej nájdete všetky nami testované smartfóny nájdete tu. Jedinou chybičkou krásy je tak chýbajúce bezdrôtové nabíjanie.

Samsung Galaxy A70: Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy A70 sa mi páči, avšak mám k nemu niekoľko výhrad. V prvom rade mi prekáža nespoľahlivý a pomalý skener odtlačkov prstov. Fotoaparát tiež nepodáva konzistentné výsledky a zariadenie by mohlo byť vyrobené aj z hodnotnejších materiálov. Avšak na druhú stranu, určite prevládajú pozitíva. Dizajn je naozaj vydarený, rámiky okolo veľkého displeja minimálne. Telefón patrí medzi tie najlepšie herné zariadenia aj napriek procesoru strednej triedy.

Páči sa mi aj ultra-širokokuhlý objektív a nadstavba One UI je vydarená a rýchla. Veľkým pozitívom je aj kapacita batérie a s ňou spojená nadštandardná výdrž zariadenia. No a na záver, Samsung Galaxy A70 je asi jediným smartfónom strednej triedy, ktorý ponúka super-spomalené video s 960 snímkami za sekundu. Samsung Galaxy A70 je na Slovensku už v predaji za cenu približne 400 eur.

 • gabriel

  Ahoj
  Tí čo ho máte ste sním spokojný?

 • Pesedm

  Pěkná kompletní recenze.

+