MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že Samsung investuje do marketingu oveľa viac prostriedkov, ako ostatní výrobcovia mobilných zariadení. Jednak ide o percentuálnu časť obratu, ktorá je v prípade Samsungu extrémne vysoká a zároveň ide o absolútne množstvo prostriedkov, ktoré niekoľkonásobne prekonáva marketingový rozpočet konkurencie. Okrem toho je ale kórejský gigant často veľmi kreatívny. Tentokrát sa rozhodol upozorniť na svoje zariadenia z radu Galaxy A pokusom o vytvorenie Guinnesovho rekordu v počte zhotovených selfie fotografií v priebehu 24 hodín.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy A5

Nebol by to Samsung, keby sa mu tento rekord nepodarí prekonať. Podarilo sa mu to, a to vo veľkom štýle. V priebehu 24 hodín boli obyvatelia Johannesburgu a Kapského mesta vyzvaní, aby odfotografovali selfie obrázok. Využiť mohli klasickú technológiu držania smratfónu v ruke, ale zároveň mohli použiť moderné selfie palice. Na fotografovanie pritom využívali zariadenia Samsung Galaxy A3 a Samsung Galaxy A5 – obe totiž ponúkajú prednú kameru s rozlíšením 5 MPix.

samsung-galaxy-a5-foto-4

V priebehu jedného dňa využilo túto možnosť až 12 803 ľudí, vďaka čomu prekonali predchádzajúci Guinnessov rekord v tejto disciplíne o takmer 3 000 fotografií. Samsung tak popri skvelom marketingovom ťahu dosiahol aj zápis do prestížnej knihy rekordov a počas akcie aj rozdal 100 kusov zariadení Galaxy A3 a A5. Nie je to príliš veľa vzhľadom na počet zúčastnených, ale zasa ani málo, keďže v priemere každý 130. zúčastnený odchádzal domov s novým smartfónom. Samsung tak zasa ukázal, že ešte stále vie, ako propagovať svoje produkty a ak ste doteraz o telefónoch z rady Galaxy A nepočuli, teraz už na ne zrejme len tak ľahko nezabudnete.

Zdroj: samsunggwr via SamMobile

6.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+