MojAndroid

Samsung sa voľakedy pohol pýšiť hneď štvoricou skvelých modelových radov. Išlo o zariadenia z cenovo najdostupnejšieho radu Galaxy J, Galaxy A značil pre strednú triedu. Telefóny Samsung Galaxy S a Galaxy Note patrili k tým vlajkovým. Pred pár mesiacmi sa však juhokórejský výrobca rozhodol radu Galaxy J vzdať, a nahradil ho spomínaný Galaxy A, ktorý podľa výšky číselného označenia značí pre vybavenosť daného modelu.

Samsung práve predstavil novinky do tohto nižšieho až stredného modelového radu. Dva smartfóny sú nám už pritom známe. Ich nové verzie sa odlišujú iba tým, že podporujú najmodernejšie 5G. Poďme si teraz však predstaviť nováčika Samsung Galaxy A41.

Smartfón, ktorý zaujme svojimi parametrami

Novinka je vcelku kompaktným spoločníkom. Zaujať dokáže nielen svojim pohľadným, zaobleným dizajnom, ale aj 6,1-palcovým displejom, ktorý je doplnený o výrez v hornej časti. Ten samozrejme hostí prednú “selfie” kameru a pripomína tvar písmena “U”. Aj preto dostal označenie “Infinity-U”. Okrem menších rozmerov rozhodne poteší aj minimálna hmotnosť 152 gramov, čo naznačuje, že vo vrecku smartfón ledva ucítite.

A41 SK

Menšie rozmery museli rozhodnúť aj o kapacite batérie, ktorá samozrejme nemôže byť tým pádom nejak veľká. 3500 mAh však v tomto prípade rozhodne nie je sklamaním, práve naopak. Poteší aj rýchlejšie 15 W nabíjanie či predný fotoaparát s rozlíšením až 25 MP.

SK infografika_2_Galaxy A41
Tabuľka s parametrami

Pre staromilcov je tu pripravený aj 3,5 mm audio jack na drôtové slúchadlá. Podľa našich informácií sa má Samsung Galaxy A41 dostať náš trh už začiatkom mája, pričom bude dostupný za cenu 299 € v čiernej, bielej a modrej farbe.

SK infografika_3_Galaxy A41
Porovnanie oproti predchodcovi

Známe Samsung modely, doplnené o 5G podporu

Pokiaľ ide o ďalšie dve novinky, dočkáme sa iba vylepšených verzií už existujúcich smartfónov. Konkrétne sme svedkami zrodu nového Galaxy A51 5G, spolu s Galaxy A71 5G.

A51 5G SK

Ako už ich názov naznačuje, dočkáme sa integrácie podpory pre najmodernejšie 5G pripojenie, ktoré však na Slovensku úprimne ešte nejakú tú dobu nevyužijeme. Aj preto nie je rozhodnuté, či tieto dva modely vôbec poputujú na pulty slovenských predajcov. Na druhú stranu nás však teší, že výrobcovia smartfónov sa pomaly začínajú adoptovať na obdobie v budúcnosti.

A71 5G SK

Hľadáte nový smartfón? Vyberali sme tie najlepšie za čo najnižšiu cenu! V našom nákupnom poradcovi.

12.4.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+