MojAndroid

Samsung patrí spolu s japonskou spoločnosťou Sony k najväčším výrobcom snímačov pre fotoaparáty smartfónov, takže nečudo, že sa aj tomto segmente snaží pokoriť ďalšie rekordy.  Tým najnovším by mal byť podľa portálu PhoneArena snímač s rekordným rozlíšením 450 megapixelov.

Samsung len nedávno predstavil 200-megapixelové snímače fotoaparátu

Samsung pritom nedávno jeden míľnik v rozlíšení fotoaparátov dosiahol. Vo svojej ponuke už má totiž dvojicu senzorov, ktoré majú rozlíšenie 200 megapixelov. Prvým smartfónom, ktorý jeden z týchto snímačov bude využívať, však paradoxne nebude pochádzať od Samsungu. Mala by ním byť Motorola edge x30 pro.

ISOCELL HP3
Snímač ISOCELL HP3 má rozlíšenie 200 megapixelov | Zdroj: GSMArena.com

Najnovšie patentové dokumenty však napovedajú, že by Samsung mohol mieriť aj na oveľa vyššie cifry v rozlíšení fotoaparátov. Údajne je vo vývoji snímač s rozlíšením okolo 450 megapixelov. Nebolo by to zas až tak prekvapivé. Už v minulosti sa totiž v súvislosti so Samsungom spomínal 576-megapixelový snímač, ktorý ale mal byť určený pre priemysel a nie pre smartfóny.

Výsledné rozlíšenie snímača sa bude pohybovať od 432 do 450 megapixelov

Samsung si v patentovej prihláške zaregistroval ochrannú známku Hexa2Pixel. To by mohlo byť označenie pre zlučovanie 6 x 6 pixelov, pretože súčasná technológia Tetra2Pixel zlučuje v smartfónoch 4 x 4 pixely. Na jeden výsledný pixel by sa tak skladalo 36 pixelov. V súčasnosti sú pri takom skladaní štandardným výsledkom 12-megapixelová fotografie.

Ochranná známka Hexa2Pixel | Zdroj: PhoneArena.com

Po vynásobení takejto výslednej fotografie sa dostávame na číslo 432 megapixelov, čo by taktiež mohlo byť rozlíšenie chystaného snímača. Pravdepodobnejšie je však, že výsledná fotografia bude mať 12,5 megapixelov, ktoré po vynásobený 36 pixelmi dáva spomínaný 450-megapixelový snímač fotoaparátu.

Náš tip
Realme predstavilo nové športové bluetooth slúchadlá Buds Wireless 2S
30.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+