MojAndroid

Portál NotebookCheck informoval o novinke, ktorú pripravujú spoločnosti Sony a Samsung. Ide o nové vylepšené fotografické snímače. Práve pre smartfóny Sony to bude niečo, čo ešte nezažili. Spoločnosť sa chystá do svojej ponuky zaradiť mobilné telefóny s fotoaparátom so 100 megapixlovým rozlíšením.

Vo výsledku to znamená, že môžeme očakávať nové smartfóny strednej triedy s poriadne vylepšenými fotoaparátmi. Minulý rok sa trh dočkal príchodu 50 MP snímačov v strednej cenovej kategórii. Aj napriek tomu však väčšina výrobcov ostala pri modeloch JN1 a GN5, alebo pri starších 48 MP a 64 MP snímačov. Podľa nových informácií sa táto situácia bude už čoskoro meniť.

Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 1 III | Zdroj: Sony.sk

Unikli informácie o tom, čo pripravuje spoločnosť Sony. Údajne ide o nový CMOS snímač, ktorý bude zavedený do série IMX800. Práve jeho rozlíšenie bude pre Sony úplná novinka, keďže doteraz sa spoločnosť sústredila hlavne na snímače s nižším rozlíšením. Redmi Note 11 Pro 5G a Redmi K50 Pro sú smartfóny, ktoré disponujú snímačom HM2 od spoločnosti Samsung. Očakáva sa, že tento model bude priamou konkurenciou pre CMOS snímač, keďže bude navrhnutý práve pre strednú triedu smartfónov.

Sony pracuje aj na snímačoch pre sériu IMX900. Samsung však nezaostáva a taktiež pracuje na novinkách pre svoje zariadenia. Nový senzor od spoločnosti Samsung je propagovaný ako obrovský, preto sa očakáva, že bude naozaj veľmi veľký. Údajne by mal byť väčší ako ISOCELL GN2, ktorým disponuje smartfón Xiaomi Mi 11 Ultra.

Náš tip
Xiaomi Smart Band 7 oficiálne prišiel na slovenský trh

22.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+