MojAndroid

Hoci je Samsung jeden z mála výrobcov, ktorý vydáva aktualizácie na novší Android takmer pravidelne, nie vždy sú tieto aktualizácie bezchybné. Potvrdzuje to aj prípad zo včera, kedy Samsung uvoľnil novú minoritnú aktualizáciu systému na novší Android 6.0 Marshmallow pre modely Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy Note 5 a Galaxy Note 4. Táto aktualizácia má v sebe bug, ktorý zablokuje vaše mobilné zariadenie, a to následne neakceptuje váš odtlačok prsta ani heslo, ktoré máte nastavené ako záložnú ochranu. Ak ste teda dostali informáciu o dostupnosti tejto aktualizácie, zatiaľ vám neodporúčame jej inštalovanie!

Samsung_Galaxy_S7-9

Náš tip
Samsung Galaxy S7 Edge konečne získal významnú aktualizáciu s opravou chýb

Jedinou cestou, ako sa dá zariadenie odomknúť, je cez web findmymobile.samsung.com, no nutnosťou je aktívne Samsung konto na vašom zariadení, cez ktoré sa na tento web musíte prihlásiť. Potom sa dá zariadenie na diaľku odomknúť a vy s ním môžete ďalej pracovať. Chyba v aktualizácii sa prejavila zatiaľ len na malom percente zariadení, no nie je vylúčené, že sa nachádza aj v aktualizácii určenej pre náš región. Dostali ste aktualizáciu na novšiu verziu systému Marshmallow aj vy? Spozorovali ste na svojom zariadení nejaký nedostatok alebo spomínanú chybu?

Zdroj: PhoneArena, Reddit

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+