MojAndroid

Hoci sa píše rok 2016, na Slovensku ešte stále nemá každá domácnosť internet a balíčky mobilných dát ešte stále nemožno označiť za lacné. Mnohí používatelia si preto vypínajú mobilné dáta vtedy, keď ich nepoužívajú a pravidelne sledujú, koľko megabajtov z predplateného balíčka už spotrebovali. Presne pre takýchto ľudí môže byť zaujímavý aj údaj o aktuálnej rýchlosti prenosu dát, ktorý im môže napovedať, koľko dát spotrebúva aplikácia, ktorú aktuálne používajú. Preto sme si pre vás pripravili tento návod.

Ako v notifikačnej lište zobraziť aktuálnu rýchlosť prenosu dát | NÁVOD

Na zobrazovanie aktuálnej rýchlosti prenosu dát budeme v našom návode používať aplikáciu Internet Speed Meter. Tá okrem zobrazovania rýchlosti prenosu ponúka aj ďalšie zaujímavé funkcie – napríklad widget v notifikačnej lište, či detailný monitoring toho, koľko dát ste spotrebovali počas jednotlivých dní. Keď si aplikáciu nainštalujete, urobte nasledovné kroky:

  • Otvorte aplikáciu Internet Speed Meter.
  • Vpravo hore kliknite na ikonu nastavení.
  • Prejdite na záložku Floating Widget a zvoľte možnosť Enable Widget. 
  • V notifikačnej lište (v strede) by sa vám mala zobraziť aktuálna rýchlosť prenosu. Jej umiestnenie si môžete zmeniť pomocou položky Widget Position. 
  • V ďalších položkách si môžete zmeniť farbu indikátora prenosu, hrúbku textu a pridať za text informačné šípky hovoriace o tom, či ide o sťahovanie alebo odosielanie dát. Zmeniť môžete aj jednotky prenosu.
  • V záložke Notification si môžete aktivovať spomínaný widget v notifikačnej lište a upraviť jeho vlastnosti.
  • Na domácej obrazovke zas vidíte, koľko dát ste spotrebovali v jednotlivých dňoch.
Verzia: 2.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Niektoré zariadenia ponúkajú možnosť zobrazenia rýchlosti prenosu zabudovanú priamo v systéme (napríklad Lenovo). V tomto prípade stačí násť príslušnú funkciu v nastaveniach a aktivovať ju. Ako riešite zobrazenie rýchlosti prenosu vy? Používate na to inú aplikáciu, než Internet Speed Meter?

Náš tip
Ako stiahnuť Android N cez Android Beta Program | NÁVOD
14.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+