MojAndroid

Google zverejnil developerskú verziu Androidu N pre majiteľov novších Nexus zariadení. Tá so sebou prináša hneď niekoľko noviniek. Tie najdôležitejšie sme pre vás zhrnuli v samostatnom článku – TOP 7 najlepších funkcií nového Androidu N. Jednou z noviniek, ktorá sa týka nového Androidu N, je aj spôsob, akým si ho ľudia môžu nainštalovať. Google totižto nový Android N v developerskej verzii bude posielať majiteľom kompatibilných zariadení ako OTA aktualizáciu. Na tento účel vytvoril nový Android Beta Program (ABP).

android-n-nexus-6

Návod na stiahnutie Androidu N

ABP má vlastnú webstránku, do ktorej sa musíte prihlásiť pod vašim Gmail účtom. Potom vám web ukáže, ktoré vaše zariadenia sú kompatibilné s beta programom a vy zvolíte, ktoré zariadenie do tohto programu chcete prihlásiť. Aktuálne sú podporované zariadenia Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player a Pixel C. Po tom, ako potvrdíte pridanie zariadenia do ABP, do niekoľkých sekúnd naňom obdržíte správu o dostupnej aktualizácii. Tú stiahnete ako ktorúkoľvek inú aktualizáciu, počkáte, kým ju zariadenie nainštaluje a hotovo. Môžete si užívať nový Android N na svojom Nexus zariadení! Na nami testovanom Nexuse 6 mala aktualizácia s Androidom N veľkosť približne 850 MB, takže vám ju odporúčame stiahnuť cez Wi-Fi.

Pozn.: Pri inštalovaní Androidu N na Nexus 6 sme v redakcii dostali zariadenie do bootloop-u a systém sme museli preinštalovať manuálne. Inštalovanie nového Androidu robíte na vlastnú zodpovednosť a portál MôjAndroid.sk nezodpovedá za žiadne poškodenie vášho zariadenia. 

Pre staromódnych používateľov sú dostupné aj balíčky s aktualizáciou na manuálne nainštalovanie.

android-beta-program-zariadenia

Pokiaľ chcete z Android Beta Programu odísť, stačí na webstránke odhlásiť vaše zariadenia a dostanete aktualizáciu na poslednú finálnu verziu systému (momentálne Android 6.0 Marshmallow). Pri aktualizácii sa však zo zariadenia vymažú všetky vaše údaje, takže si ich pred vrátením na predošlú verziu Androidu zálohujte.

Android N | FOTOGALÉRIA

Zdroj: ABP

10.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+