MojAndroid

Pixel Launcher je dobre známy každému, kto sa hýbe vo svete mobilných technológií. Je rovnaký ako ten, ktorý je predinštalovaný do telefónov Google Pixel. Ide o jednoduchý launcher s množstvom možností využitia služieb Google a takisto prispôsobenia. V najnovšej verzii 3.6 prichádza pár nových zlepšení tohto Rootless Pixel Launchera.

Náš tip
Lean Launcher je štíhlejšia konkurencia pre Rootless Pixel launcher

Zmena témy je už na vás

Pixel Launcher sa doteraz správal veľmi stručne, keď sa jednalo o témy prostredia. Jednoducho vybral automaticky tému podľa dominantnej farby tapety smartfónu. Téma následne ovplyvnila farbu karty s aplikáciami, prípadne farbu písma.

Po novom je ale už možné vybrať tému podľa vlastného uváženia. Pokiaľ to stále chcete nechať na launcheri samotnom, nastavíte si automatickú zmenu témy. Ale odteraz to už môžete mať aj vo vlastných rukách.

Podpora výrezu a iné dizajnové detaily

Výrezy pohlcujú svet mobilných displejov ako (stále dosť kritizovaný) trendový prvok dizajnu. Aplikáciám nezostáva nič iné, než prispôsobiť sa. Mnohé z nich s tým stále majú problém, dokonca ani niektoré launchery sa ešte stále “nekamarátia” s tzv. notchom.

Rootless Pixel Launcher ale vo verzii 3.5 a vyššie konečne uspôsobuje svoje prostredie výrezu. Lišta vyhľadávania Googlu aj ostatné prekážajúce prvky si našli lepšie miesto. Okrem toho sa dostalo aj na pár ďalších menších detailov. Najnovšie tak bude možné upraviť lištu Google pre AMOLED displej. Na tomto linku sa môžete takisto pozrieť na zoznam všetkých vylepšení v novej aktualizácii.

23.7.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+