MojAndroid

Téma smart domácnosti je stále populárnejšia. Dnes si už môžete kúpiť kvalitný robotický vysávač, ktorý sa dokáže sám pohybovať a bez problémov povysávať celý byt či dom za celkom slušné ceny. Trh s robotickými vysávačmi je naozaj veľký a zorientovať sa v ňom môže byť problematické. V tomto článku nájdete tie, ktoré odporúčame my. Najmä z vlastných skúseností.

iRobot Roomba i7+: Pre tých, ktorí chcú len to najlepšie

Hneď na začiatok je potrebné povedať, že ide čisto len o vysávač. Mopovať nedokáže. Spoločnosť iRobot tvrdí, že radšej ponúkne dva produkty, ktoré svoju prácu urobia na 100 % ako jeden, ktorý ani poriadne nepovysáva a ani nevymopuje.

iRobot Roomba i7+ detail

Najväčšou devízou tohto vysávača je vyprázdňovacia stanica. O nádobku na odpad sa tak nemusíte vôbec starať. Do tejto stanice sa vysávač dokáže vyprázdniť až 30 krát. V praxi stačí, keď vrecko v nej vymeníte raz za mesiac. Cena tohto vysávača je 999 eur.

iRobot Roomba i7+ spodná časť

Xiaomi Roborock S6: Vysávanie a mopovanie v jednom

Obľúbený a kvalitný vysávač od Xiaomi. V priestore sa dokáže orientovať prostredníctvom infračerveného snímača. zapamätá si miestnosti, jednoducho ho pošlete povysávať miestnosť, ktorú potrebujete. Výhodou tohto robotického vysávača je funkcia mopovania. Jeho kúpou tak získavate dve zariadenia v jednom.

Samsung POWERbot VR7200: Povysáva aj rohy

Robotických vysávačov v tvare písmena D pribúda. Hlavným dôvodom je, že lepšie dokážu povysávať rohy. Jedným zo zástupcov týchto zariadení je aj Samsung Powerbot VR7200. Od konkurencie sa líši dizajnom, najmä viditeľným zásobníkom na odpad. Používateľ tak má prehľad o tom či je potrebné vyprázdniť ho alebo nie. Vďaka veľkým kolesám sa tento vysávač dostane aj tam, kde má konkurencia problém. Zariadenie je samozrejme možné pripojiť k aplikácii a ovládať smartfónom, no k dispozícii je aj klasický ovládač. Cena tohto vysávača je 899 eur.

Rowenta Explorer Serie 20: Lacnejšia alternatíva

Pre tých, ktorí nemajú hlboko do vrecka, je tu napríklad vysávač známej značky Rowenta. S tými najdrahšími sa síce funkciami či výkonom rovnať nemôže, no povysáva bez problémov. Pre navigovanie v miestnosti používa 3 navigačné prvky – infračervené snímače, nárazník a senzory pre pád zo schodov. O kvalite tohto produktu svedčia aj veľmi pozitívne recenzie.

Najlepšie ponuky a akcie na AndroidMania.sk

Hľadáte smartfón, bezdrôtové slúchadlá, nabíjačky či príslušenstvo do smart domácnosti, Nezabudnite navštíviť web AndroidMania.sk, kde nájdete množstvo zaujímavých zariadení za super ceny. Či už zo slovenských alebo zahraničných obchodov.

9.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+