MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi tento rok vydala v rámci svojej samostatnej značky Redmi niekoľko modelov. Jedným z nich bol aj smartfón Redmi Note 7S, ktorý bol predstavený v máji. Práve tomuto zariadeniu sa teraz stala nemilá vec, ktorá vracia spomienky na podobne pomenovaný smartfón z roku 2016 Samsung Galaxy Note 7. Ten musel byť kvôli samovoľným vzplanutiam batérie kompletne stiahnutý z trhu, čo stálo Samsung miliardy dolárov. Podľa serveru GizChina sa objavil prvý prípad vzplanutia batérie pri smartfóne Redmi Note 7S. Ako zareagoval výrobca?

Redmi Note 7S sa vznietil ani nie po mesiaci používania

Chavhan Ishwar z Indie si objednal svoj Redmi Note 7S 1. októbra a jeho majiteľom bol od 3. októbra. Smartfón fungoval bez problémov až do 2. novembra, kedy mu samovoľne vzplanul v mieste batérie. Poškodená nebola len zadná strana zariadenia, ale aj jeho displej. Smartfón bol pritom pokojne položený na stole, nebol pripojený k nabíjačke a mal na sebe transparentný ochranný neoriginálny kryt. Chavhan okamžite poslal poškodený Redmi Note 7S do autorizovaného servisu. Odtiaľ mu po niekoľkých dňoch prišla negatívna odpoveď.

Odpoveď Xiaomi zákazníka nepotešila

V odpovedi mu servis napísal, že displej smartfónu bol poškodený ohňom v oblasti batérie a na to sa záruka nevzťahuje. Nahnevaný zákazník okamžite volal na zákaznícku linku Xiaomi. Tam mu operátor odpovedal, že záruka za nevzťahuje na poškodenie batérie. Po informovaní serveru GizChina sa rozhodli redaktori sami kontaktovať výrobcu. Ten im poslal vyjadrenie, kde sa pýši výborným zákazníckym servisom, ale v tomto ojedinelom konkrétnom prípade došlo k poškodeniu údajne vinou používateľa. Server GizChina preto vyzýva čitateľov, ktorým sa stal rovnaký incident, aby ho kontaktovali. V prípade viacerých podobných prípadov by bola obhajoba výrobcu ťažšie uveriteľná.

Náš tip
Xiaomi predstavilo smart hrnček. Zohreje vám nápoj a nabije smartfón
20.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+