MojAndroid

Mnoho produktov od Xiaomi nemá nič spoločné so smartfónmi či všeobecne so informačnými technológiami. Nový hrnček však využijete dvoma spôsobmi, pokiaľ váš telefón disponuje podporou bezdrôtového nabíjania. Prečo je tomu tak?

Dobije aj smartfóny

Čerstvá novinka od čínskeho giganta sa bude snažiť uľahčiť každodenný život. Do hrnčeka jednoducho nalejete hocijakú tekutinu, ktorú vám následne po položení na pribalenú podšálku s výkonom 10 W zohreje. Tá zároveň slúži ako bezdrôtová nabíjačka pre ktorýkoľvek smartfón s podporou bezdrôtového nabíjania štandardu Qi. Maximálna teplota, na ktorú je hrnček schopný nápoj zohriať, je 55 °C.

xiaomi-wireless-heating-cup

Zohrievanie bezdrôtovou metódou je taktiež veľmi bezpečné. Tomu svedčí aj príjemná teplota, na ktorú sa dá čaj, káva alebo čokoľvek iné ohriať. Tá nijakým spôsobom neporušuje obvod v podšálke, ani samotný hrnček.

Nenápadný hrnček so skvelou funkciou

Hrnček sa od toho klasického veľmi nelíši a na prvý pohľad by ste nerozoznali, že práve tento je “smart”. Navyše, má bezpečný a odolný charakter. Celá jeho konštrukcia je vodoodolná a je povolené ho aj umývať. Presne tak, ako ktorýkoľvek iný pohár. Web Gizmo China nehlási žiadne informácie o tom, ako je to s umývaním v umývačke riadu. Hrnček má aj vlastnú poistku, ktorá po štyroch hodinách neaktivity na nabíjacej podložke zohrievanie vypne.

Náš tip
MIUI 11: Ďalších 12 smartfónov od Xiaomi dostáva aktualizáciu

Tiež nevieme či je možné ohrievať nápoj na klasickej bezdrôtovej nabíjačke, určenej výhradne pre mobilné telefóny. Ak by to fungovalo, určite by to bolo veľmi zaujímavé. Tieto praktické “výstrelky” vidíme od Xiaomi čoraz častejšie. Vždy však ide o vec, ktorá sa rozhodne zaujať davy ľudí, čo nás a zrejme aj samotného výrobcu teší.

Náš tip
Xiaomi: Inteligentný masírujúci vankúš s Bluetooth a stereo reproduktormi

20.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+