MojAndroid

Bezdrôtové slúchadlá Redmi AirDots som si po dôkladnom zvážení kúpil pred takmer pol rokom, odkedy ich využívam naplno. Sú to moje prvé bezdrôtové slúchadlá a toho času ma nalákali na pomer toho, čo za ich cenu viem dostať. Už v recenzii som spomínal niektoré ich nedostatky. Vtedy to ale ešte bol krátky čas na robenie nejakých urýchlených názorov. Tak som si povedal, že určite mnohých z vás obohatia skúsenosti, ktoré som s Redmi AirDots nazbieral za 6 mesiacov.

Aj kvalitná konštrukcia má svoje hranice

V recenzii som vychválil pomerne kvalitnú konštrukciu slúchadiel. Či už krabičky alebo aj slúchadiel samotných. Aj to má však svoje hranice. V prvom rade ide o to, že všetko je vyrobené z plastu. Preto má teraz na vrchu i spodku krabičky pár výraznejších a pár menej výrazných škrabancov.

redmi airdots krabička

Nosenie vo vrecku a pár pádov si zase odniesol pántik na kryte, ktorý sa jednoducho rozbil. Vypadla z neho kovová časť a viečko som tak mohol bez problémov oddeliť od zvyšku. Nedávno sa mi podarilo opraviť to a zároveň si uvedomujem, že je to aj moja chyba. Každopádne fungovať – stále fungujú.

Batéria a jej výdrž ma neprestáva uchvacovať

Už na začiatku som spozoroval, že Redmi AirDots vynikajú výdržou. Naozaj ich pri bežnom používaní 2-3 hodiny denne nabíjam raz za týždeň. Teda, krabičku nabíjam raz za týždeň, slúchadlá sa z nej dobíjajú priebežne. Za celého pol roka sa mi stalo jediný raz, že sa mi slúchadlá v ušiach vybili.

redmi airdots slúchadlá

Neodpustím si jednu výčitku. V momente, keď krabičke dôjde šťava, slúchadlá sa pripoja k mobilu. Je to absolútne prirodzené (slúchadlá sa správajú tak, ako by boli mimo krabičky, v ktorej sa obvykle dobíjajú), no veľmi ma vie vytočiť, keď pozerám nejaké video a z ničoho nič sa pripoja slúchadlá a ja nič nepočujem, lebo ich nemám v ušiach, ale niekde v ruksaku. V takom prípade musím vstať a slúchadlá pripojiť na microUSB nabíjačku.

Chyby pripojenia mi dodnes robia vrásky na čele

Už v recenzii som sa stihol posťažovať na malé chyby pripojenia. V diskusii ste sa potom viacerí ozvali s tým, že máte podobný problém. Jednu vec sme mali spoločnú – smartfón značky Samsung. Ani za pol roka som nedokázal nájsť spôsob, ako slúchadlám zabrániť, aby sa prepínali zo stereo zvuku na mono zvuk (každé slúchadlo hrá to isté).

redmi airdots pripojenie

Jednu chybu sa mi našťastie vyriešiť podarilo. Raz za dva týždne sa stalo, že slúchadlá začali hrať o dve tretiny tichšie. Niekomu by to nevadilo, ale ja počúvam hudbu prevažne nahlas, takže mne to vadilo. Ak máte podobný problém, po pár hodinách pátrania som našiel návod na opravu:

  1. Vyberte slúchadlá (obidve) z krabičky.
  2. Po automatickom pripojení k smartfónu slúchadlá v nastaveniach Bluetooth odpojte. Zrušte aj párovanie.
  3. Stlačte obe tlačidlá na oboch slúchadlách a držte po dobu, kým nezačnú striedavo blikať na červeno a bielo (8-12 sekúnd).
  4. Keď blikanie skončí, tlačidlá pustite a slúchadlá vložte do krabičky.
  5. Počkajte aspoň 5 sekúnd, potom slúchadlá nanovo spárujte so smartfónom. Vyberte pravé slúchadlo, nájdite ho v nastaveniach Bluetooth (Redmi AirDots_R) a spárujte ho. Po spárovaní vyberte ľavé slúchadlo, ktoré sa automaticky pripojí k pravému.
  6. Všetko by malo fungovať po starom.

V mojom prípade som tento proces musel zopakovať trikrát. Odvtedy mi ale Redmi AirDots hrajú rovnako hlasno, ako keď boli nové. Jediným problémom tak zostáva prepínanie stereo-mono zvuku, ktoré mi strpčuje nielen pozeranie videí na YouTube, ale niekedy aj počúvanie hudby cez Spotify.

Náš tip
Prečo si platím za Spotify Premium?

Záver

Slúchadlá Redmi AirDots mám veľmi rád. Prekvapivo hrajú lepšie ako Apple AirPods (čo ma presvedčilo o ich kúpe), takže som po zvukovej stránke nadmieru spokojný. Krabička je ľahká a kompaktná (ľahšie sa stráca), slúchadlá mi príjemne sedia v ušiach, aj keď ich tam niekedy musím pritlačiť.

Na druhej strane, vždy pri ich používaní, tŕpnem, kedy prepnú zvuk na mono a ja bude zase musieť stlačiť tlačidlo (zastaviť hudbu) a zase ho stlačiť, pretože len tak sa to vie vrátiť do normálu. Pravdepodobne je to ale zapríčinené tým, že mám Samsung (iné značky to údajne nerobia).

Je dosť možné, že v blízkej dobe siahnem po Galaxy Buds. Vy ale pokojne siahnite po Redmi AirDots, o čom by vás mohli presvedčiť aj skúsenosti kolegu.

Skúsenosti kolegu Tomáša

Redmi AirDots používam veľmi rád. Ich najlepšou vlastnosťou je jednoznačne zvuk, ktorý sú schopné vyprodukovať. Medzi ďalšie kladné stránky patrí samozrejme cena a skvelá výdrž batérie. Myslím tým batériu nielen slúchadiel, ale aj samotnej krabičky.
Využívam tiež ich fyzické tlačidlo, ktoré slúži na zastavenie prehrávaného média. Na druhú stranu by som veľmi rád uvítal, keby bolo možné napríklad dlhým podržaním alebo dvojitým kliknutím prepnúť skladbu alebo ovládať hlasitosť.
redmi airdots skusenosti
Teší ma prítomnosť moderného Bluetooth 5.0, no na druhú stranu zas veľmi zamrzí absencia kodeku aptX. V ušiach mi sedia pohodlne, avšak nie vždy správne a musím si ich občas do uší zatláčať. Za tú cenu však ponúkajú tak skvelo vyvažený zvuk, že by som sa ich nateraz nebol ochotný vzdať. Basy sú krásne hlboké, stredy a výšky na úrovni.

Používate bezdrôtové slúchadlá?

Loading ... Loading ...
1.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+