MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi nedávno spustila distribúciu novej verzie grafickej nadstavby MIUI 12 pre svoje smartfóny. Medzitým ale pokračuje aj s aktualizáciou svojich modelov na systém Android 10. Podľa portálu Adimorahblog teraz spustila distribúciu tohto systému pre lacný smartfón Redmi 8.

Súčasťou je aj júnová bezpečnostná záplata

Smartfón Redmi 8 prišiel na trh počas jesene minulého roku s cenovkou okolo 150 eur. Ide teda lacný model a to je asi aj dôvodom jeho oneskorenej aktualizácie. Nová aktualizácia softvéru bola spustená v Číne formou OTA a postupne by sa mala dostať aj na ďalšie trhy. Nesie označenie MIUI 11.0.1.0 QCNCNXM a jej veľkosť je až 2 GB. Vylepšuje zabezpečenie smartfónu a prináša aj júnovú bezpečnostnú záplatu systému. Hlavným vylepšením je ale nová verzia systému Android 10.

Majitelia Redmi 8 sa tak môžu tešiť na tmavý režim v celom systéme, nové navigačné gestá, vylepšenú kontrolu nad udeľovaním povolení aplikáciam alebo nové funkcie Digitálnej rovnováhy. Nový systém by tiež mohol vylepšiť už tak výbornú výdrž, ktorú má Redmi 8 vďaka batérii s kapacitou 5000 mAh. Aktualizácia sa dá nainštalovať aj manuálne, ale pretože ide o čínsku ROM, tak je k tomu u globálnej verzie smartfónu potrebný odomknutý bootloader. Odporúčame preto počkať na OTA aktualizáciu a následne sa pred jej inštaláciou uistiť, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Majiteľov Redmi 8 čaká ešte jedná dôležitá aktualizácia

Zaujímavosťou je, že grafická nadstavba ostáva na verzii MIUI 11. Používatelia sa tak môžu tešiť ešte na jednú aktualizáciu s nadstavbou MIUI 12. Tá prinesie napríklad nové priesvitné animácie s 3D nádychom, čo pôsobí príjemnejšie na oči. Možnosti personalizácie rozšíria dynamické Super pozadia, ktoré pri odomknutí smartfónu urobia zaujímavý zoom efekt.

miui 12 živá tapeta mars

Zmenou by mal prejsť aj multitasking, ktorý umožní zobraziť viacero aplikácií naraz v plávajúcich oknách podobne ako v systéme Windows. Aplikácie v oknách bude možne presúvať alebo minimalizovať do notifikácií. V aplikácii fotoaparátu pôjde preorganizovať ikonky jej funkcií podľa vôle používateľa, aby ich mal bližšie poruke. A to je len časť nových funkcií nadstavby MIUI 12.

Náš tip
Južná Kórea začína s vodičskými preukazmi v smartfónoch, pripravené je aj Česko
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+