MojAndroid

Samsung. Značka, ktorá je takmer každému na svete aspoň trochu povedomá. Hádam ani nemusím hovoriť, že ich smartfóny na Slovensku sú už od počiatku Androidu extrémne populárne. Aj napriek tomu, že ich cenová politika patrí k tým vyšším, niektoré cenovo dostupnejšie modely fakt stoja za to. Ako napríklad práve testovaný Samsung Galaxy M51.

Nehovorím teraz iba o tých najlacnejších telefónoch, to rozhodne nie. Darí sa aj zariadeniam strednej až vyššej strednej triedy. Tie za primeranú cenu dokážu konkurovať aj rôznym čínskym gigantom.

Keď sa mi Samsung Galaxy M51 dostal na test, bol som veľmi rád, pretože chcel som zažiť, aké je to mať mobilný telefón s extrémnou, 7000 mAh batériou. Úprimne, som z nej nadšený. Čo však ďalšie vlastnosti tohto smartfónu? Je akumulátor s vysokou kapacitou jediným ťahákom, alebo dokáže prekvapiť aj niečím iným?


Parametre Samsung Galaxy M51:

KomponentNázov / hodnota
ProcesorQualcomm Snapdragon 730G
Operačná pamäť6 GB
Ukladací priestor128 GB
Displej6,7-palcový AMOLED, rozlíšenie 1080 x 2400 pixelov, pomer strán 20:9, hustota 393 ppi
Zadné fotoaparátyPrimárny 64 MP (f/1.8), ultra širokouhlý 12 MP (f/2.2), makro 5 MP (f/2.4), hĺbkový 5 MP (f/2.4)
Predný fotoaparát32 MP (f/2.0)
Operačný systémAndroid 10 + One UI 2.1
Batéria7 000 mAh (25 W nabíjanie)
KonektivitaDvojpásmová WiFi, Bluetooth 5.0, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, USB-C (2.0), 3,5 mm jack, FM rádio, 4G LTE

Časti recenzie:

Balenie: Jednoduché s potešením v podobe slúchadiel

Spolu so smartfónom Samsung Galaxy M51 v balení nájdete okrem používateľskej príručky, nevyhnutnej technickej dokumentácie, 25 W nabíjačky spolu s káblom a sponky na vyberanie slotu na jednu microSD kartu a dve nanoSIM karty aj slúchadlá.

Tie sú šuplíkové, v ušiach mi sedeli celkom príjemne a zvyknúť by som si vedel. Po istej dobe by ma ale jednoznačne odradil zvuk, ktorý budú mať vaše vlastné slúchadlá s určitosťou lepší. Koniec koncov, zažil som už aj podstatne horšie pribalené slúchadlá, takže som celkom rád. Nejakého ochranného obalu či fólie na displej sa nedočkáte, čo je škoda.

Konštrukcia a dizajn: Niečo podobné som už videl, ale v krajšom prevedení

Hneď na úvod musím povedať, že Samsung Galaxy M51 je vlastne lepšie vybavený Samsung Galaxy A71 s menej podareným dizajnom. Zatiaľ čo spomínaný Galaxy A71 vyzerá celkovo lepšie, rozdiely sú po konštrukčnej stránke len minimálne a zadná strana modelu z radu Galaxy A vyzerá podľa mňa o dosť lepšie.

Celý telefón je tvorený plastom. Tým lesklým plastom, ktorý sa ľahko poškriabe a znečistí odtlačkami prstov. Po chvíľke držania v ruke mobil vyzerá, akoby si ho medzi sebou vymenilo tucet ľudí. Rozhodne  Samsung Galaxy M51 používajte s ochranným puzdrom.

Samsung Galaxy M51 dizajn

Škrabance sa na zadnej strane dokážu objaviť doslova po minútach až hodinách používania. V ľavom hornom okraji sa nachádza modul so štvoricou kamier a LED bleskom. Pri pohľade nižšie sa vám naskytne pohľad na logo výrobcu Samsung.

Jednofarebná lesklá zadná strana sa prelína k hranám smartfónu, ktoré sú taktiež plastové. Predná strana je akoby vytrhnutá zo Samsungu Galaxy A71. Máme tu rovnaký displej s totožným “hole-punch” výrezom pre predný “selfie” snímač a prakticky zhodné sú aj rámčeky v okolí obrazovky.

Samsung Galaxy M51 skener odtlačkov

Pravú hranu zariadenia okupujú tlačidlá na reguláciu hlasitosti, spolu so zapínacím tlačidlom, v ktorom je integrovaná čítačka odtlačkov prstov. Tá je bleskurýchla a stále ide o rýchlejšie a spoľahlivejšie riešenie odomykania, ako v prípade integrácie skenera odtlačkov priamo do displeja. Nie je to síce to najmodernejšie riešenie, ale je jednoznačne praktickejšie.

Ľavá hrana je skoro prázdna, nachádza sa na nej iba slot na dve nanoSIM karty a jednu pamäťovú microSD kartu. Na vrchu smartfónu nájdeme len sekundárny mikrofón. Ten primárny sa nachádza dole, spolu s nabíjacím USB-C konektorom, 3,5 mm audio jack výstupom pre drôtové slúchadlá a hlavným, hlasitým reproduktorom.

Ten hrá dostatočne nahlas, avšak o nejakej dobrej kvalite nemožno hovoriť. Hĺbky tu chýbajú úplne a rozhodne radšej použite externý reproduktor, respektíve slúchadlá, či už drôtové alebo bezdrôtové. Sekundárny reproduktor sa samozrejme nachádza nad obrazovkou. Využijete ho iba počas hovorov, nejde o stereo výstup.

Displej: AMOLED, no samozrejme nie ten najlepší

Prednej strane Samsungu Galaxy M51 jasne dominuje displej. Ten má priam mohutnú uhlopriečku 6,7 palcov. Rozlíšenie činí Full HD+, čo je konkrétnejšie 1080 x 2400 pixelov (hustota pixelov 393 ppi). Pomer strán je teda 20:9. Mimochodom, pomer obrazovky k telu by mal byť 86,7 %, no odhadoval by som aj o niečo viac. Ak totiž budete smartfón držať v ruke, budete mať pocit, akoby rámčeky aj spolu s tým výrezom rázom zmizli.

Samsung Galaxy M51 farby displeja

Panel je to fajn, no myslím si, že vlajkových hodnôt nedosahuje. Maximálny jas síce možno porovnávať s tými prémiovejšími zariadeniami, no vzhľadom na konkurenciu v tejto cenovej kategórii ide o nadpriemerný zobrazovač. Je krásne ostrý, vyznačuje sa pozoruhodnými pozorovacími uhlami, no jedno čo mi príde trošičku horšie, je zobrazovanie farieb. Ikony na ploche nie sú také sýte a saturované, čo na druhú stranu nemusí byť pre niektorých na škodu.

Samsung Galaxy M51 obrazovka

Zobrazovanie napríklad fotografií môže byť o to prirodzenejšie. V nastaveniach obrazovky je možné nastaviť parametre obrazovky, ako jej sýtosť či teplotu farieb. Taktiež je možné odtiaľto zapnúť globálny tmavý režim či režim čítania, ktorý sa večer jednoznačne hodí. Nastavil som si jeho automatické zapnutie po západe slnka. Vypne sa sám od seba, akonáhle slnko opäť vyjde. Skvelá vecička, ktorá sa našťastie nachádza zrejme už na každom a jednom smartfóne.

Sledovanie mediálneho obsahu na tomto modeli je fakt super. Či už ide o filmy, videá na YouTube či surfovanie na sociálnych sieťach, tento displej vám bude vyhovovať. Viete čo by ma ešte potešilo? Vyššia obnovovacia frekvencia. 60 Hz mi príde po prechode z 90 Hz panela už celkom zastaralých, ale čo sa dá robiť. Ak ste s niečím podobným ešte skúsenosti nemali, chýbať vám to nebude. Navyše, ide len o ďalší spôsob, ako predĺžiť životnosť batérie, ktorá je v tomto prípade fakt neuveriteľná. O tom však potom.

Výkon a pamäť: Perfektná odladenosť a stále dostatočný hardvér

Keďže sa nachádzame vo vyššej strednej triede zariadení, tento model by mal disponovať aj príslušnému procesoru pre túto triedu. Preto poteší, že sa tu nachádza Snapdragon 730G, ktorý je veľmi výkonný. Na druhú stranu sa tento čipset nachádza aj v starších zariadeniach a je škoda, že sa juhokórejský gigant nerozhodol pre integráciu novšieho a silnejšieho čipu, akým je napríklad Snapdragon 765G.

Samsung Galaxy M51 displej

Predpokladám, že bolo nutné šetriť, aby sa mohli prostriedky využiť v iných súčastiach smartfónu. Nenáročný používateľ tento výkon nikdy naplno nevyužije. Ak surfujete po internete a sociálnych sieťach, fotografujete, nahrávate videá, streamujete mediálny obsah či hráte nejaké graficky nenáročné hry, tento procesor vám zanechá ešte nejakú tú značnú rezervu navyše. Samsung Galaxy M51 má potom 6 GB operačnej pamäte a 128 GB interného ukladacieho priestoru. To je ešte možné rozšíriť o pamäťovú microSD kartu.

Niet tak pochýb o tom, že pamäte má táto novinka veľmi veľa. Dôležitejšie ako papierové parametre je využitie týchto komponentov v praxi. Musím uznať, že Samsungu sa optimalizácia podarila na jedničku. Animácie sú plynulé, prechody bez zásekov, čas otvárania aplikácií dlhý nie je a multitasking funguje bez problémov. Teda, až dokým si nezapnete ten agresívny šetrič energie pre jednotlivé aplikácie.

Chcel som skúsiť, aká bude výdrž batérie, keď sa mnou vybrané, nie často používané aplikácie budú ihneď na pozadí zatvárať. Docielil som však len nestabilitu týchto aplikácií, ktoré by bežne mali byť zapnuté. Preto si pri nastavovaní agresívneho zatváranie aplikácií dajte pozor. Inak vám problém nenarobí ani občasné hranie aj tých o čosi náročnejších hier. Najvyšší framerate nečakajte, no hrať sa to určite dá. V aplikácii AnTuTu Benchmark som zaznamenal skvelých 274 508 bodov.

Fotoaparáty: K tomu všetkému ešte ďalšie vynikajúce prekvapenie

Poviem pravdu, že som v prípade značky Samsung zvyknutý, že fotografie, ktoré ich modely nevlajkových charakterov vytvárajú, sú zväčša neprirodzené a presaturované. Dobre, pre obsah sociálnych sietí sa to hodí, no pri prezeraní obrázku na obrazovke počítača si sami pre seba poviete, že takto to jednoznačne nevyzeralo a výraznú pomocnú ruku dal danej fotografii softvér. Samsung Galaxy M51 mi ale príde trochu iný. Jasné, fotky sú stále “prifarbičkované”, avšak do tej prijateľnejšie mieri.

Samsung Galaxy M51 foto

Fotoaparáty tohto zariadenia ma dokázali nadchnúť svojim skvelým dynamickým rozsahom a kontrastom. Príde mi, že mnoho smartfónov sa svojim post-processingom približuje práve k bájnemu Google Pixelu, ktorý je v tejto oblasti absolútnym majstrom. Alebo lepšie povedané, bol? Na mnohé nové telefóny, ktoré som v poslednej dobe chytil do rúk, som nainštaloval Google Camera port a zistil som, že by mi postačila aj predinštalovaná aplikácia fotoaparátu.

Parádne fotografie a iba priemerné video

Nemyslím si, že by HDR mohlo byť v prípade Samsungu Galaxy M51 lepšie, vzhľadom na cenu, za ktorú sa predáva. Ide o jeden z tých lepších fotoaparátov, ktoré môžete podľa mňa dostať. Viac, ako primárny fotoaparát na zadnej strane s rozlíšením 64 MP a svetelnosťou f/1.8 ma oslovil predný “selfie” snímač. To aj napriek tomu, že je to mnou absolútne najmenej používaný senzor na telefóne. “Selfies” mu proste idú, a to za viacerých svetelných podmienok. Sami sa môžete potom nižšie v ukážkach presvedčiť, že fotenie oproti slnku mu nerobí problém. Ďalší dôkaz, že sa Samsung pohral s vyvažovaním dynamického rozsahu.

To isté platí aj pre ďalšie snímače na tomto telefóne. Porovnal som si ich aj s výsledkami, ktoré pochádzajú z podstatne prémiovejšieho OnePlusu 7T Pro a povedal som si, že modely strednej triedy to už v dnešnej dobe proste vedia. Poteší aj prítomnosť 12 MP, ultra širokouhlého senzoru, s clonou f/2.2 a 123-stupňovým uhlom záberu. Na záver tu je aj dvojica 5 MP snímačov. Prvý z nich slúži na vytváranie makro fotografií a druhý sa zas použije na zmeranie hĺbky ostrosti v portrétovom režime.

Inými slovami, využívať ich s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete, aj keď ten makro je lepší, ako má konkurencia. Radšej by som tu videl teleobjektív s viacnásobným optickým priblížením. Video je možné nahrávať až v 4K. Ukážka je v rozlíšení Full HD. Možnosť 60 snímkov za sekundu tu neexistuje, čo je veľká škoda. Za to má však video skvelú elektronickú stabilizáciu.

Ukážkové fotografie:

Predný “selfie” snímač:

Fotografie za zhoršených svetelných podmienok:

Ukážkové video – primárny snímač:

Ukážkové video – ultra širokouhlý snímač:

Operačný systém: Na nové One UI som si už zvykol a zvyknete si aj vy

Operačný systém Android 10, respektíve používateľská nadstavba od Samsungu, s názvom One UI 2.1 je jednoducho od čistého Androidu totálne odlišná. Preto si po prechode zo smartfónu od iného výrobcu bude nutné poriadne zvyknúť. Ja som už na túto nadstavbu z predošlých testovaných modelov

Používať ju nie je žiadna veda a navyše, celé prostredie je prispôsobené pre veľkú obrazovku. Tým pádom máte všetko na dosah jednej ruky, i keď v niektorých prípadoch mi to prišlo ako zbytočné plytvanie voľným miestom.

Na rozdiel od iných smartfónom s logom Samsungu, ktoré som mal nedávno v ruke, tento kúsok je priam dokonale optimalizovaný. Nič sa neseká, všetko je rýchle a funguje tak, ako má. V systéme si môžete vytvoriť taktiež takzvané duálne aplikácie. Pokiaľ máte dva účty na WhatsAppe či Messengri, pokojne môžete mať obidva na jednom zariadení. Niektorí z vás určite využijú aj AR Emoji, čo je vlastne vaša virtuálna podobizeň, s ktorou môžete v chatovacích aplikáciách reagovať namiesto klasických, predvolených emotikonov.

Konektivita: Návrat v čase v tom kladom slova zmysle

Povedal by som, že Samsung Galaxy M51 má z pohľadu na konektivitu všetko potrebné. Nájdeme tu napríklad aj 3,5 mm audio jack pre drôtové slúchadlá či kapacitná čítačka odtlačkov prstov integrovaná v zapínacom tlačidle. Zdôraznil som práve tieto dve veci, pretože sú dnes už nahradené ďalšími alternatívami. Myslím tým skener odtlačkov, ktorý je integrovaný priamo do obrazovky a kompletnú absenciu 3,5 mm jack konektora.

Samsung Galaxy M51 konektory

Okrem toho tu však máme podporu plnú podporu 4G LTE sietí, skvelo fungujúcu dvojpásmovú WiFi, Bluetooth 5.0 s nízkou spotrebou, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, NFC, FM Radio či USB-C nabíjací a dátový konektor. Jeho verzia sa zastavila na 2.0, čiže nedočkáme a tak vysokých prenosových rýchlostí, ako v prípade drahších modelov. Čo sa týka telefónnych hovorov, všetko je bezproblémové. Obidve strany sa budú počuť bez problémov. Výborný je aj príjem signálu, respektíve mobilných dát.

Batéria: Má extrémnych 7000 mAh vôbec nejakú konkurenciu?

Je zrejme jasné, čo je najväčším ťahákom Samsungu Galaxy M51. Je to jednoznačne 7000 mAh batéria, ktorá vás úplne bez problémov prevedie troma dňami. Úprimne poviem, že od tohto telefónu som čakal z hľadiska na výdrž veľmi veľa a koniec koncov sa moje očakávania aj naplnili. Po náročnom dni, plnom fotografovania, natáčania videí, sledovania videí, zdieľania dát, surfovania po sociálnych sieťach a využívania internetu spolu so streamovaním hudby do bezdrôtových slúchadiel mi ukazovateľ batérie hlásil ešte 60 % batérie, čo je fakt úžasné.

Samsung Galaxy M51 zadná strana

Tri až štyri nenáročné dni sú realitou. Počas doby testovania som bol ochotný týmto mobilom nabiť aj telefóny mojich kamarátov, aby som zisti, či je to možné. A musím povedať, že aj po dobití dvoch starších iPhonov mi Samsung hlásil ešte asi 30 % ostávajúcej kapacity. Do nového dňa by som sa nebál vyraziť s toľkými percentami. V priemere som sa dočkal asi jedenástich hodín so zapnutým displejom, no ide o pomerne náročné používanie s veľa momentami, kedy bol displej vypnutý, no napríklad ostali zdieľané dáta alebo pripojené slúchadlá.

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

  • 15 minút: 15 %
  • 30 minút: 30 %
  • 45 minút: 45 %
  • 60 minút: 60 %
  • Plné nabitie: 1 hodina a 55 minút

Niektorí recenzenti tvrdia, že telefón zvládne takmer jeden celý deň prehrávať video pri polovičnom jase displeja. Ak by ste teda mali smartfón ako prilepený k ruke, dočkali by ste sa aj šestnástich hodín so zapnutým displejom. Ide o rekordmana nielen svojej triedy, ale smartfónov všeobecne.

Samsung Galaxy M51 displej

Ako som už spomínal, systém disponuje niekoľkými šetriacimi režimami, no pozor si treba dávať na ten agresívny, ktorý dokáže vypínať aplikácie na pozadí. Doň treba zaradiť iba aplikácie, ktoré na pozadí fakt nepotrebujete. Nakoniec je ale účinný a agresívny, ako má byť, za čo som rád. Nabíjanie je tu 25-wattové. Vzhľadom na nadpriemerne vysokú kapacitu akumulátora však určite nečakajte nejaké rýchle nabíjanie. Proces nabíjanie by mal trvať do dvoch hodín.

Záverečné zhodnotenie: Veľmi rozumná voľba

Samsung si pre nás pripravil skutočne unikátny smartfón. Samsung Galaxy M51 ponúka veľký AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, no obnovovacia frekvencia sa zastavila na už zastaralejších 60 Hz. Poteší 3,5 mm audio jack, tak ako aj rýchla čítačka odtlačkov prstov. Tá sa nenachádza priamo pod displejom, ale je integrovaná priamo v zapínacom tlačidle. Je to rýchle a spoľahlivé riešenie, nie však najmodernejšie.

Samsung Galaxy M51 displej

Hlavným ťahúňom je 7000 mAh batéria, ktorá drvivú väčšinu času ponúkne hneď 3 dni výdrže na jedno nabitie, čo je fakt úchvatné. Fotoaparáty taktiež veľmi milo potešili a dočkáte sa skvelých výsledkov. Za cenu, pohybujúcu sa na čiastke 369 € ide o veľmi rozumnú voľbu. Dostupnosť je zatiaľ hlásená iba v mnou testovanej čiernej a bielej farbe. Predom poviem, že z hľadiska na výdrž batérie tento smartfón jednoducho nemá konkurenta. Modely od iných výrobcov majú na druhú stranu lepšie iné komponenty. V časti konkurencie spomeniem tri výborné smartfóny, ktoré sú si z hľadiska na pomer ceny a výbavy blízke.

Konkurencia:

Samsung Galaxy A71

Niet ani jedinej pochyby o tom, že nový Samsung Galaxy A71 je viac ako zaujímavým smartfónom. Ponúka hodnotnú výbavu, vrátane batérie s vysokou kapacitou, skvelými fotoaparátmi a super displejom, no viacerých taktiež zaujme svojim dizajnom. Práve vzhľad je síce v prípade Galaxy M51 o niečo menej výrazný, no za to tu je prítomná 7000 mAh batéria.

Samsung Galaxy A71 zadná strana

Pokiaľ nebudete fotografovať v plnom, 64 MP rozlíšení, nevidíme dôvod, prečo by Samsung Galaxy A71 nemohol byť vašou pravou voľbou. Pokiaľ vám vyhovuje všetkým, čím disponuje, určite budete nadmieru spokojní. Radosť spraví stále žijúci 3,5 mm audio jack, slot na rozšírenie interného úložiska či až 6 GB operačnej pamäte. Tým všetkým však disponuje aj tento model a myslím si, že nie je dôvod brať Galaxy A71 namiesto M51. Je to ale jeho najbližší konkurent a preto stojí za zmienku.

Samsung Galaxy A71 predná kamera

Ide o telefón, vhodný pre mierne náročných používateľov. Kúpiť si ho však môžu hlavne tí, čo potrebujú dobrý foťák, no zároveň im nevadí absencia teleobjektívu. Veľmi potešiť dokáže taktiež milovníkov “selfies”, pretože dlho sme nevideli tak dobrú prednú kameru. Čerešničkou na torte je samozrejme displej, ktorý sa mi páčil zo všetkého najviac. A opäť, rovnaký nájdeme aj v prípade práve testovaného modelu.

OnePlus Nord

OnePlus Nord je síce o trochu drahší a výdržou svojej 4115 mAh batérie na Samsung taktiež nesiaha, no existujú dôvody, prečo by som si zobral radšej OnePlus. Hlavná je predovšetkým nadstavby OxygenOS, ktorá je proste unikátna a oproti mnohým nadstavbám od ostatných výrobcov nemá rovnocenných súperov.

OnePlus Nord

Máme tu lepší, 90 Hz Full HD+ AMOLED displej, silnejší procesor Snapdragon 765G, 6 GB RAM a 48 MP hlavný fotoaparát. Pokiaľ ide o ten snímač, potrebné by bolo priame porovnanie. Ak vás však viac zaujíma výdrž batérie, určite je Samsung lepšou voľbou. V ostatných ohľadoch dokáže Nord prekonať Galaxy M51.

Xiaomi Mi 10T Lite

Horúca novinka Xiaomi Mi 10T Lite je ďalším nekompromisným súperom pre nami testovaný smartfón. Zaujať opäť dokáže výdržou svojho 4820 mAh akumulátora, ale 7000 mAh je proste viac a ostane neprekonaný. Displej je tu síce IPS LCD, avšak obnovovacia frekvencia narástla až na 120 Hz.

Xiaomi Mi 10T Lite farby

Máme tu ďalej 5G procesor Snapdragon 750, 6 GB RAM a 64 MP hlavný fotoaparát. V tomto prípade budeme opäť potrebovať priame porovnanie snímačov, no markantné rozdiely by som neočakával. Cena Xiaomi Mi 10T Lite by nemala byť vyššia, ako v prípade smartfónu Samsung Galaxy M51, no malo by ísť o tesný súboj dvoch gigantov strednej triedy.

7.3

Samsung Galaxy M51

Samsung si pre nás pripravil skutočne unikátny smartfón. Ponúka veľký AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, no obnovovacia frekvencia sa zastavila na už zastaralejších 60 Hz. Poteší 3,5 mm audio jack, tak ako aj rýchla čítačka odtlačkov prstov. Tá sa nenachádza priamo pod displejom, ale je integrovaná priamo v zapínacom tlačidle. Je to rýchle a spoľahlivé riešenie, nie však najmodernejšie. Hlavným ťahúňom je 7000 mAh batéria, ktorá drvivú väčšinu času ponúkne hneď 3 dni výdrže na jedno nabitie, čo je fakt úchvatné. Fotoaparáty taktiež veľmi milo potešili a dočkáte sa skvelých výsledkov. Za cenu, pohybujúcu sa na čiastke 369 € ide o veľmi rozumnú voľbu.

zobraziť celú recenziu
40 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
70 %
Výkon
100 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Pekný displej
  • Extrémna výdrž batérie
  • Výborné fotoaparáty
  • Dobrý výkon
  • Skvelé pamäťové hodnoty
  • Konektivita

  • Plastová konštrukcia
  • Bez nalepenej ochrannej fólie
  • Bez puzdra v balení
  • Nie najatraktívnejší dizajn
21.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+