MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Infinity-U ani tentokrát nesklamal, no potenciál nebol využitý

Na prednej strane Samsungu Galaxy A40 nájdete (papierovo) 5,9-palcový displej. Je obkolesený tenkými rámčekmi a zhora narušený výrezom v tvare písmena U. Nie je to však nič hrozné a je to oveľa lepšie než riešenia iných výrobcov. Do obsahu zasahuje minimálne a navyše ukrýva kvalitnú kameru, o ktorej si povieme neskôr.

Rozlíšenie FullHD+ je dnes už štandardom. Za túto cenu nemôžete čakať ani menej, ani viacej. A my sa nesťažujeme. Obraz na 1080 x 2280 bodoch je dosť ostrý, farebné podanie verné a pozorovacie uhly na svoju triedu až nadpriemerné. Problém nebol ani na priamom slnku, kde boli Instagram či galéria stále dosť jasné na sledovanie.

Za čo by si však inžinieri v Samsungu zaslúžili dostať po prstoch je nevyužitý potenciál displeja. Bavíme sa tu o Super AMOLED zobrazovači, ktorý dokáže zhášať čierne pixely. No a Samsung Galaxy A40 proste nemá Always On displej. Táto funkcia nám tu neskutočne chýbala a bolo by skvelé, keby ju sem výrobca nejako dostal. Okrem tejto drobnosti je displej asi najkrajší v cenovej kategórii, v ktorej sa pohybujeme, a nemáme mu čo vytknúť.

Výkon a pamäť: Rozhodne je naň spoľah

Možno si poviete: “Krásny dizajn, dobrá konštrukcia, skvelý displej… Kde sa šetrilo?”. Odpoveďou môže byť pre niekoho výkon. Samsung vsadil na procesor Exynos 7885 z vlastnej dielne. Asistujú mu 4 GB operačnej pamäte. V dnešnej strednej triede je to už štandard. Zakončuje ho aj 64 GB vnútornej pamäte.

Ak sme sa doteraz bavili o nadpriemernom spracovaní, nadpriemernom displeja, tu to bude čisto priemerné. Výkon tohto smartfónu vás ničím neohúri. Poradí si s každou bežnou operáciou, zabrať mu môžu dať len náročnejšie hry. PUBG Mobile na najnižších detailoch sa hralo dobre. Občas zaváhal napríklad pri fotení, kde to konkurencii trvá o niečo kratšie. Stále to ale nie je nič kritické.

Vnútorné úložisko je plne dostačujúce. Navyše vôbec nikomu nemusí vadiť jeho 64 gigabajtov. Stále je tu predsa možnosť pridania pamäťovej karty. Ani výkon a pamäť tak pri novom Samsungu Galaxy A40 nesklamú, hoci nemôžete čakať ani žiadne zázraky. Kto si nepotrpí na 200-tisícovom AnTuTu skóre, bude spokojný.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+