MojAndroid

Trh s bezdrôtovými slúchadlami sa za posledné roky neuveriteľne rozrástol. Ani slovenský operátor O2 nezaostáva a prináša novú a vylepšenú generáciu slúchadiel O2 Pods. Aj napriek pomerne nízkej cene dokážu prekonať niektoré modely od známejších konkurenčných výrobcov. Toto je recenzia na slúchadlá O2 Pods.

Cena a dostupnosť na Slovensku

Nová generácia O2 Pods je vylepšeným nástupcom predošlého modelu. Slúchadlá sú aktuálne súčasťou vianočných zliav, počas ktorých zákazníci môžu na ich zakúpenie aktivovať vlastné kupóny so zľavou. Bez použitia kupónov ich zakúpite za 49 €.

Pre zákazníkov operátor ponúka už spomenuté darčekové kupóny na O2 Pods, po ktorých sa ich cena zníži na neuveriteľných 19 €. Poslednou možnosťou je nákup k Zlatému O2 Paušálu bez splátok za 1 €. Všetky informácie ohľadom nákupu si môžete naštudovať na stránke O2.

Recenzia O2 Pods: Balenie

V balení nových slúchadiel od slovenského operátora nenájdete nič výnimočné. Okrem samotných slúchadiel a dokumentácie k ich obsluhe v balení nájdete aj menšiu krabičku, ktorá obsahuje nabíjací kábel s koncovkami USB-A na USB-C. Do druhej krabičky výrobca pribalil aj dva páry silikónových náušníkov v iných veľkostiach. Podobne ako u väčšiny konkurencie, ani pri týchto slúchadlách nie je pribalený nabíjací adaptér.

O2 Pods
O2 Pods – Balenie | Zdroj: Matej Kundis

Konštrukcia a dizajn

Samotná krabička, ktorá slúži na uschovávanie a nabíjanie slúchadiel, na prvý pohľad pôsobila veľmi krehko a lacno. Pri výreze na podopieranie prsta pri otváraní sa nachádza vygravírovaný nápis O2 Pods. Tesne pod ním je v nenápadnej dierke vložené LED svetielko na signalizovanie stavu nabíjania. Nabíjací kábel sa vkladá do portu na spodnej strane krabičky. Vďaka šikovnému spracovaniu je box veľmi praktický.

O2 Pods
O2 Pods | Zdroj: Tomáš Kanálik

Odpor pántov pri jeho otváraní je nastavený naozaj ideálne. Mne osobne sa veľmi páči, že pri zatváraní hornej časti puzdra je počuť príjemné cvaknutie. Čo sa týka slúchadiel, tie sú vytvarované tak, aby sadli do ucha naozaj každému. Každé zo slúchadiel váži približne 3 gramy, čo mi pri ich nosení naozaj vyhovovalo. Jediný problémom je ich vyberanie z puzdra. S mierne vlhkými prstami sa slúchadlá šmýkajú a je potrebné ich uchopiť pomocou nechtov. Pri častejšom vyberaní je to naozaj otravné.

Predĺžená bočná časť konštrukcie slúchadla má v sebe zabudovaný senzor s odozvou na dotyk a LED diódou na signalizovanie ich párovania a zapnutia. Dotyková plocha ponúka viacero funkcií. Jednoduchým podržaním prsta na ploche môžete prijať alebo odmietnuť hovor, či prepnúť na nasledujúcu / predošlú skladbu. Pozastavenie hudby a zapnutie hlasového ovládania je taktiež možné spustiť niekoľkými ťuknutiami na dotykovú časť slúchadla.

O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis
O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis

Na ľavom slúchadle je štýlovo vygravírovaný názov operátora. Pri krátkodobom používaní slúchadiel som s pohodlím v uchu nemal žiaden problém. Pri dlhodobom nosení mi plastová konštrukcia slúchadiel nepríjemne tlačila na kostičku v uchu. Ja osobne ich nosenie pri vykonávaní pohybových aktivít neodporúčam. Možno to bolo nevhodne zvolenou veľkosťou náušníkov, no slúchadlá sa mi postupne vysúvali z uší aj počas rýchlejšej chôdze.

Recenzia O2 Pods: Konektivita

Najväčším sklamaním pre mňa bolo to, že ku slúchadlám výrobca nevydal žiadnu aplikáciu. To ma trochu sklamalo, no ak prihliadnem na ich cenu, pre bežného a nenáročného poslucháča sú ich funkcie vyriešené ozaj šikovne a netreba ich dodatočne upravovať.

Jednoduchým riešením môže byť stiahnutie aplikácie na čiastočnú úpravu zvuku. Slúchadlá nedisponujú ani funkciou aktívneho potláčania okolitých zvukov. Musím však dodať, že mi táto funkcia počas testovania vôbec nechýbala. Na izolovanie od okolitého hluku vám teda bude musieť stačiť len pasívne tlmenie po ich nasadení, ktoré je pri bežnom nosení v nie moc hlučnom prostredí postačujúce.

O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis
O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis

Na spárovanie so smartfónom, či počítačom slúži Bluetooth 5.0. Funkcia sa spúšťa automaticky po otvorení puzdra a vybratí slúchadiel. So samotným pripojením som nemal takmer žiadne problémy. Občas sa mi stávalo, že zvuk z jedného zo slúchadiel na malý okamih vypadol. Tento problém však mohol súvisieť aj s nestabilným signálom so smartfónu, keďže výrobca v papieroch uvádza dosah signálu až na 10 metrov.

Trochu mi chýbala aj funkcia, ktorá kontroluje to, či ste slúchadlá nevybrali z ucha, a tým pádom preruší prehrávanie audia. Prehrávanie sa teda zastaví až po ich vložení do puzdra. Musím ešte spomenúť, že Pods je možné spárovať len s jedným zariadením súčasne. Pri zmene zariadenia ich stačí jednoducho odpojiť.

O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis
O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis

Pokiaľ plánujete časté telefonovanie pomocou slúchadiel, v tom prípade odporúčam siahnuť po slúchadlách od konkurencie. Avšak tie budú určite drahšie. Aj napriek bezchybne fungujúcemu dotykovému prijímaniu hovorov ma kvalita mikrofónu sklamala. Po prijatí hovoru ma volajúci na druhej strane skoro vôbec nepočul. Pre zrozumiteľnú komunikáciu je potrebné rozprávať naozaj nahlas.

Recenzia O2 Pods: Zvuk

Kvalita zvuku ma počas testovania nového modelu O2 Pods naozaj prekvapila. S maximálnou hlasitosťou 110 dB a frekvenčným rozsahom od 20 Hz do 20 KHz si pôžitok z počúvania hlasnej hudby užije každý. Takmer celý čas som slúchadlá používal so smartfónom Xiaomi Mi 10 Lite. Basy fungovali na všetkých úrovniach hlasitosti veľmi čisto a bol som s nimi nad mieru spokojný. S výškami to už bolo o niečo horšie.

O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis
O2 Pods | Zdroj: Matej Kundis

Nad úrovňou 80 % hlasitosti je pri výškach počuť mierny šum a pri využití 100 % hlasitosti sa šum vystupňoval natoľko, že som po chvíli musel znížiť hlasitosť. Tento nepríjemný šum som však zachytil len pri niektorých skladbách, čiže s týmto problémom určite súvisí aj kvalita nahrávok. So stredmi som bol spokojný a nezaregistroval som žiadne nepríjemnosti. Aj napriek miernej kritike ohľadom výšok sa v nižších hlasitostiach O2 Pods dokážu vyrovnať aj konkurenčným a drahším modelom bezdrôtových slúchadiel.

Batéria

Aj v tomto smere ma Pods príjemne prekvapili. Batéria s kapacitou 300 mAh je umiestnená v nabíjacom puzdre. S výdržou batérie som nadmieru spokojný. V priemere som slúchadlá používal približne 2 hodiny denne. Samotné puzdro mi vydržalo nabité takmer 10 dní. Na papieri výrobca uvádza 4-hodinovú výdrž pri počúvaní hudby. V kombinácií s puzdrom, ktoré sa nabije za necelých 90 minút si výdrž slúchadiel môžete predĺžiť až na 20 hodín. Čerešničkou na torte je podpora pomalšieho bezdrôtového nabíjania. Keďže k slúchadlám nie je dostupná žiadna aplikácia, stav batérie slúchadiel som sledoval v nastaveniach Bluetooth.

O2 Pods - Stav batérie
O2 Pods – Stav batérie | Zdroj: Matej Kundis

Konkurencia

V podobnej cenovej kategórii, ako sú O2 Pods sa nachádza aj neuveriteľné množstvo ďalších bezdrôtových slúchadiel od iných výrobcov. Ideálnym a cenovo podobným konkurentom by mohli byť aj slúchadlá Intezze Piko 3, Huawei Freebuds 4i alebo Xiaomi Redmi Buds 4.

Huawei FreeBuds 4i
Huawei Freebuds 4i | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Recenzia O2 Pods: Záverečné hodnotenie

Nová generácia O2 Pods je naozaj podarená. Najväčšou prednosťou je jednoznačne skvelý zvuk a viacero funkcií, ktoré sa dajú jednoducho ovládať pomocou dotyku. Nabíjacie puzdro dokáže predĺžiť zážitok z počúvania hudby až na 20 hodín. Čerešničkou na torte je podpora bezdrôtového nabíjania. Chýba aplikácia, ktorú na druhej strane kvôli nenáročnosti funkcií skoro vôbec netreba. Nevýhodou sú aj menej kvalitné mikrofóny na telefonovanie. V závere sú však slúchadlá od slovenského operátora po využití 30 € zľavy za danú cenu naozaj skvelou voľbou.

  • skvelý zvuk
  • kvalitné pripojenie
  • jednoduché ovládanie
  • podpora bezdrôtového nabíjania

  • chýba aplikácia
  • nekvalitné mikrofóny
  • nepodporuje funkciu ANC
2.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+