MojAndroid

Medzi príslušenstvo pre Android zariadenia, ktoré sme v našej redakcii otestovali, môžeme zaradiť po niekoľkých dňoch aj štýlovú bezdrôtovú meteo-stanicu Urban Weather Station od spoločnosti NetAtmo. Ide o naozaj luxusne spracované zariadenie kompaktných rozmerov, ktoré je určené najmä pre použitie so smartfónmi a tabletmi, a sme veľmi radi, že sme ho mali možnosť otestovať. Aké dojmy v nás táto moderne spracovaná meteo-stanica zachovala, si môžete prečítať v recenzii nižšie.

netatmo (1)

Konštrukcia

Oba moduly meteo stanice Urban Weather Station (ďalej len UWS) sú spracované do moderného dizajnu v kombinácii striebornej a bielej farby. Majú tyčový tvar a rozdielnu výšku, ktorá predstavuje 155 mm v prípade indoor modulu a 105 mm v prípade outdoor modulu. Na priemer majú oba moduly 45 mm, takže sú ľahko prenosné a dizajnovo veľmi vkusné. V domácnosti si ich môžete pokojne umiestniť na viditeľné miesto a používať ich aj ako okrasu.

Urban-Weather-Station-1

Oba moduly UWS môžete napájať pomocou 4 ks batérií (typ AA pre indoor modul, typ AAA pre outdoor modul, pričom vnútorný modul môžete, pomocou priloženej USB nabíjačky, pripojiť priamo na elektrickú sieť, odkiaľ čerpá energiu. Výrobca udáva výdrž batérií pri oboch moduloch na obdobie približne 1 roka, takže sa nemusíte báť, že by ste pravidelne vyhadzovali väčší obnos peňazí na výmenu batérií. Čo sa konštrukcie modulov týka, nenájdete na nich žiadne mechanické tlačidlo ani vypínač. Vonkajší modul navonok pôsobí pasívne, jeho funkciou je hlavne meranie teploty a iných atribútov okolitého ovzdušia. Na vnútornom module nájdete na vrchnej strane nenápadnú priehlbinu v tvare kruhu, ktorá slúži ako softvérové tlačidlo, ktorým manuálne vyvoláte synchronizáciu. Tá inak bez vášho zásahu bude prebiehať každých 5 minút, takže sa nemusíte o aktuálnosť informácií vôbec obávať. Okrem tlačidla ponúka modul na vnútorné použitie aj elegantný notifikačný farebný pásik v prednej časti, ktorý vám okrem iného prezradí aj kvalitu vášho ovzdušia v byte, či dome.

Technické špecifikácie:

 • materiál: hliník, odolný voči UV žiareniu,
 • rozmery: 45 x 45 x 155 mm (vnút. modul), 45 x 45 x 105 mm (vonk. modul),
 • senzory:
  • meranie teploty
   • vnút. modul: 0°C – 50°C, prenosť ± 0,3°C,
   • vonk. modul: -40°C – 65°C, presnosť ± 0,3°C,
  • vlhkosť
   • 0 – 100%, prenosť ± 3%,
  • barometer
   • 260 – 1260 mbar, ± 1 mbar,
  • COmeter (vnút. modul)
   • 0 – 5000 ppm, ± 50 ppm (5%),
  • hlukomer
   • 35 – 120 dB
 • synchronizácia: každých 5 min.,
 • napájanie: batérie (4x typ AA, 4x typ AAA), prípadne sieťový adaptér (vnút. modul),
 • výdrž batérií: približne 1 rok,
 • pripojenie: Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4 Ghz),
 • podpora mobilných OS
  • Android 4.0 +
  • iOS 4 +

Ako to funguje?

Princíp fungovania meteo-stanice UWS je veľmi jednoduchý. Pre počiatočné nastavenie je potrebná registrácia a následne je nutné do počítača stiahnuť program (odkaz TU), ktorý vám pomôže s primárnymi nastaveniami vašej meteo-stanice. Na prenos údajov medzi modulmi a vaším počítačom, respektíve neskôr tabletom a smartfónom, slúži zabudovaná technológia Wi-Fi. Oba moduly a vaše mobilné zariadenie teda musíte mať pre správne fungovanie prihlásené do rovnakej Wi-Fi siete. Po prvotnom synchronizovaní meteo-stanice s vašim mobilným zariadením už nie je potrebné žiadne ďalšie nastavenie, či manuálne zadávanie údajov používateľa.

Android aplikácia

Aby ste meteo-stanicu UWS mohli plnohodnotne používať, musíte si nainštalovať Android aplikáciu Netatmo. Stiahnuť si ju môžete bezplatne pomocou nášho widgetu nižšie, po nainštalovaní sa stačí prihlásiť s údajmi, ktoré ste zadali pri registrácii. Aplikácia NetAtmo je spracovaná v perfektnom, jednoduchom a praktickom štýle, ktorý bol vytvorený s jediným zámerom – podať informáciu o aktuálnom a budúcom počasí. Autorom sa dizajn aplikácie naozaj vydaril a grafika vyzerá rovnako dobre na zariadeniach s operačným systémom Android, ako aj na zariadeniach s konkurenčným systémom iOS.

Urban-Weather-Station-screenshot-16-16-06 Urban-Weather-Station-screenshot-21-35-27 Urban-weather-station-screenshot-59-16

Kompletnú galériu screenshotov nájdete v ďalšej časti článku.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Skúsenosti z používania

Meteo-stanica Urban Weather Station od NetAtmo sa nám veľmi páči. Okrem prívetivého a veľmi vkusného dizajnu nás zaujala najmä kvalitnou aplikáciou a množstvom funkcií, ktoré potešia aj náročných používateľov. Stanica je veľmi dobre prepojená s ekosystémom spoločnosti a ponúka pomerne presnú predpoveď počasia na najbližšie dni. Určite oceňujeme aj aktuálnosť informácií, ktoré sa sami synchronizujú každých 5 minút. Jedinú nevýhodu tohto príslušenstva vidíme v jeho cene, ktorá sa na Slovensku pohybuje na hranici 180 EUR. Za takú sumu si môžete dopriať aj výkonnejšie zariadenia z rovnakej kategórie, no máloktoré z nich vám ponúkne tak prepracovanú aplikáciu a taký pekný dizajn. Všetko má svoje pre a proti.

>> Tento článok bol uverejnený aj v 3. čísle Android Magazínu. Do svojho Android zariadenia si ho môžete stiahnuť vo formáte .PDF alebo ako Android aplikáciu (dostupná len pre tablety). <<

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Recenzia Urban Weather Station,
 2. časť: Fotogaléria.
30.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+