MojAndroid

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Úvod, konštrukcia a displej,
  2. časť: Výkon a pamäť,
  3. časť: Operačný systém a multimédiá,
  4. časť: Konektivita, batéria, záver a videorecenzia,
  5. časť: Fotogaléria

Operačný systém

Podobne ako na iných nových zariadeniach, aj tu nájdete operačný systém Android 4.1 Jelly Bean bez používateľskej nadstavby výrobcu. Svoje aplikácie, hry a widgety si môžete umiestniť na jednu z piatich plôch. Interaktívne notifikácie nájdete vždy navrchu, od natívneho Androidu Jelly Bean sa však mierne odlišujú. Acer tu totižto pridal niekoľko tlačidiel pre rýchle zapnutie/vypnutie automatického otočenia, WiFi, Bluetooth, GPS, lietadlového módu a tiež ovládanie podsvietenia a časového limitu displeja. Launcher je klasický, z Androidu 4.1 Jelly Bean.

  

Samotný OS síce nie je tak plynulý ako sme zvyknutí pri Nexuse 7, no napriek tomu sa s tabletom pracuje veľmi dobre. Spúšťanie aplikácií je rýchle a práca s nimi je taktiež bezproblémová.

Multimédiá

Acer Iconia B1 zvláda prehrávanie DivX a XviD videí v bežnom rozlíšení. Pri pokuse prehrať Full HD alebo HD video sme sa väčšinou stretli s chybou hláškou o nepodporovanom formáte alebo bolo video spomalené a sekalo. V tablete sa nenachádza žiadny video výstup. Zvuk vychádzajúci zo zadného reproduktoru je dostatočne hlasný, no pri vyšších hlasitostiach už trochu skresľuje. Ani tu neočakávajte basy.

Svoju obľúbenú hudbu si vypočujete v aplikácii Google Music, ktorá pri prehrávaní ponúka základné nastavenia a funkcie. Samozrejme môžete ju kedykoľvek vymeniť za niektorý prehrávač dostupný na Google Play. Odporučiť môžeme napríklad populárny PowerAMP.

Štandardnou softvérovou výbavou Android tabletov je aj Galéria, ktorá okrem synchronizácie s webovými albumami Picasa ponúka aj základné funkcie pre úpravu obrázkov.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Úvod, konštrukcia a displej,
  2. časť: Výkon a pamäť,
  3. časť: Operačný systém a multimédiá,
  4. časť: Konektivita, batéria, záver a videorecenzia,
  5. časť: Fotogaléria
16.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+