MojAndroid

Značka Razer je známa hlavne svojimi hernými smartfónmi, ale už pred časom vstúpila aj na trh bluetooth slúchadiel. Teraz podľa portálu GSMArena predstavila nové slúchadla Razer Opus X, ktoré budú opäť určené primárne pre hráčov. Mali by poskytnúť pokročilú technológiu odhlučnenia okolia.

Razer Opus X | GSMArena.com

Potlačenie okolitého hluku a aj herný režim s nízkou latenciou zvuku

Ich cena je 99 dolárov, čo je o 100 dolárov menej než stojí predošlý model Razer Opus. O ich zvuk sa starajú 40 milimetrové meniče v cirkumaurálnom prevedení s veľkými náušníkmi. Už len svojím masívnym vzhľadom pôsobia, že používateľ bude s nimi dobre odizolovaný od svojho okolia. Postará sa o to pokročila technológia aktívneho potlačenia okolitého hluku (ANC), ktorá využíva externé mikrofóny pre detegovanie rušivého prostredia.

Razer Opus X | GSMArena.com

K dispozícii je samozrejme tiež Režim rýchlej pozornosti, ktorý umožňuje prepustiť vonkajší zvuk do reproduktorov v akútnych situáciách. So smartfónom sa slúchadla prepoja cez rozhranie Bluetooth 5.0. Pri aktivovanom hernom režime má prenos zvuku latenciu iba 60 milisekúnd, čo určite ocení každý mobilný hráč. Výrobca bohužiaľ nešpecifikuje s akým kódekom.

Razer Opus X | GSMArena.com

Aké sú rozdiely oproti drahšiemu modelu?

Narozdiel od drahšieho modelu Razer Opus chýba novinke certifikácia THX. Slúchadla tiež nemajú zvukový vstup pre kábel, takže ich môžete spárovať so smartfónom len bezdrôtovo. Výdrž batérie sa taktiež znížila z 32 na 30 hodín na jedno nabitie, ale stále ide o výbornú hodnotu. Slúchadla sa dajú momentálne kúpiť v oficiálnom obchode výrobcu za 99 dolárov v zelenej, ružovej a bielej farbe.

Náš tip
Aký bude mať vplyv na batériu 200 W nabíjanie Hypercharge od Xiaomi?
13.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+