MojAndroid

Po čipsete Snapdragon 8 Gen 2, ktorý je určený pre tohtoročné vlajkové lode, predstavil americký výrobca Qualcomm aj čípset pre tohtoročné smartfóny vyššej strednej triedy. Jeho označenie je Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Výrobca bližšie typ procesorových jadier a grafického jadra nešpecifikoval

Označenie čipsetu môže ľudí trochu zmiasť, pretože výrobca predtým nevydal ani čipset Snapdragon 7+ Gen 1 a ani Snapdragon 7 Gen 2. Predchodcom je tak čipset Snapdragon 7 Gen 1. Hlavné procesorové Kryo jadro čipsetu je taktované na 2,91 GHz.  Rozloženie klastra procesorových jadier je potom 1+3+4, čo má poskytnúť viac ako 50 %  nárast výkonu oproti predošlej generácii.

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2
Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 | Zdroj: GSMArena.com

Ďalšie procesorové jadrá a ani grafické jadro výrobca nešpecifikoval, ale grafika by mala priniesť až 3x vyšší výkon. Funkcia Auto Variable Rate Shading šetrí energiu pri hraní hier tak, že rozmazáva textúry v pozadí hry a zvyšuje rozlíšenie textúr v popredí. Úspora energie oproti predošlej generácii by mala byť až 13 %.

Smartfóny strednej triedy budú môcť využívať aj 200 MP fotoaparáty

K dispozícii je aj funkcia Volumetric Rendering, ktorá sa prvýkrát predstavila v minuloročnom čipsete Snapdragon 8 Gen 1. Vylepšený 18-bitový trojitý obrazový čip (ISP) by mal zvýšiť kvalitu fotografií v horších svetelných podmienkach spojením 30 fotografií do jednej. K dispozícii je aj HDR video s trojitou expozíciou z dvoch fotoaparátov súčasne. Fotoaparát môže mať až 200 megapixelov.

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2
Špecifikácie čipsetu Snapdragon 7+ Gen 2 | Zdroj: GSMArena.com

Z pohľadu využívania algoritmov umelej inteligencie (AI) sa výkon zvýšil dvojnásobne pri o 40 % vyššej úspore energie. O mobilný internet sa postará modem Snapdragon X62 5G Modem-RF s rýchlosťou sťahovania až 4,4 Gbps.  Výbornou správou je tiež podpora funkcie 4G/5G Dual-Sim Dual Active (DSDA). Prvé smartfóny s novým čipsetom sa objavia na trhu už tento mesiac.

Náš tip
Súťaž: Poznáme výhercu PlayStation 5, 4K QLED TV Samsung a ďalších cien
18.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+