MojAndroid

Najvýkonnejší čipset v súčasných Android smartfónoch, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, dostáva oficiálne podporu významnej technológie. Výrobca Qualcomm totiž na veľtrhu MWC 2023 v Barcelone oznámil partnerstvo so spoločnosťou Thales, ktorá čipsetu prináša podporu technológie iSIM. Portál PocketNow vysvetlil, k čomu táto technológia slúži.

Čo je to iSIM?

iSIM je skratka pre označenie „Integrated SIM“, zatiaľ čo SIM je skratka pre označenie „Subscriber Identity Module“. Technológia iSIM zabezpečuje funkciu SIM v hlavnom čispete smartfónu. Klasická fyzická SIM karta naproti tomu potrebuje vlastný slot. Technológia virtuálnej eSIM (embedded SIM), ktorú má väčšina súčasných vlajkových modelov, zase vyžaduje malý čip zabudovaný do matičnej dosky zariadenia.

Qualcomm iSIM
Technológia iSIM | Zdroj: PocketNow.com

Aj keď eSIM šetrí veľa miesta, stále nejaký priestor vyžaduje. Nové riešenie iSIM zaberá minimummiesta (a to takmer úplne žiadne), keďže je integrované do hlavného čipsetu, ktorý je pre chod zariadenia nutný. iSIM tak umožňuje výrobcom ušetriť miesto nielen v rámci  smartfónov, ale aj tabletov a najmä smart hodiniek.

Viac telefónnych čísiel a viac miesta pre iné komponenty?

Ušetrený priestor možno použiť na zvýšenie kapacity batérie, zoštíhlenie dizajnu moderných zariadení, či integrovanie väčších reproduktorov, mikrofónov, foto-snímačov a ďalších iných vecí. Podobne ako eSIM aj iSIM zvýši integritu tela smartfónu, čo pomôže k jeho lepšej odolnosti proti prachu a vode.

iSIM by tiež mohla umožniť používateľom pridať do svojich zariadení viacero telefónnych čísel, a to všetko pri poskytovaní rovnakej alebo dokonca vyššej úrovne zabezpečenia. Životnosť batérie by sa tiež mohla predĺžiť, a to vďaka efektívnejším procesom, ktoré spotrebujú menej energie ako tradičné fyzické SIM karty.

Náš tip
Snapchat prináša konverzáciu s ChatGPT priamo v aplikácii
28.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+