MojAndroid

Herný fenomén PlayerUknown’s Battlegrounds (PUBG) dorazil tento rok aj na mobilné zariadenia. Okrem iného hra ohromila skvelou optimalizáciou aj na menej výkonných zariadeniach. Na tých najvýkonnejších zasa zaujme grafika, ktorá konkuruje konzolovej verzii hry. PUBG Mobile je na trhu ale už nejaký čas, pričom neustále narastá počet aktívnych hráčov, ktorých až tak nezaujíma grafika, ale najmä plynulosť hry, ktorá dá hráčom výhodu nad súpermi. Vďaka posledným aktualizáciám je teraz možné zahrať si PUBG Mobile aj s vyššou úrovňou FPS, ako si myslíte.

Viac FPS = väčšia výhoda

V jednom z posledných updateov pribudla v hre možnosť nastavenia úrovne FPS na Extreme. Nie, nejedná sa o dlho očakávanú úroveň detailov na “Ultra HD”, ktorú vývojári avizujú už od predstavenia hry. Ide o nastavenie FPS (Frame Rate) v druhom riadku grafických nastavení. Tu pribudla možnosť “Extreme”, ktorá výrazne zlepšuje zážitok z hrania, a to najmä na výkonnejších zariadeniach.

Tu máte k dispozícii nastavenie Extreme FPS aj pri grafickom nastavení Balanced. Niektoré zariadenia, ako napríklad Huawei Mate 20 Pro, však majú k dispozícii Extreme FPS iba pri najnižšom grafickom nastavení Smooth.

Ak vám ale až tak nezáleží na grafike ako takej, toto je určite výborná voľba. Výhoda vyšších grafických nastavení je najmä v detailoch a schopnosti vidieť ďalej na mape rôzne štruktúry, ktoré sú v týchto nižších nastaveniach rozpixelované. Avšak výhoda v podobe vyššieho FPS je naozaj obrovská. Hoci to nedokážeme odmerať, Extreme FPS by podľa nášho odhadu malo zodpovedať úrovni 50-60 FPS, čo je oproti cca 30 FPS pri nastavení “Ultra” obrovský krok vpred. Cítite to pri pohybe na mape, strieľaní, ale aj pozorovaní nepriateľov, ktorých zbadáte oveľa jednoduchšie aj pri vysokej rýchlosti v aute alebo v behu.

Jednoduché nastavenie bez dodatočných aplikácií

Výhodou tohto triku je aj to, že nemusíte inštalovať žiadne dodatočne grafické aplikácie, ktoré sľubujú upravenie nastavení grafiky nad rámec možností, ktoré ponúka samotná hra. Tieto aplikácie často nefungujú a najmä majú problémy s aktualizáciami, pre ktoré nie sú dobre a včas optimalizované. Toto nastavenie, ktoré odporúčame my, je však oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. Vyskúšajte to na vlastnej koži, neoľutujete!

10.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • disq

  Najlepšie sa mi hrá PUBG s kvalitnými slúchadlami, mám Sony WH1000XM2, vtedy viem lepšie odhadnúť, kde sa protihráč nachádza, zvuky zbraní a výbuchov sú naozaj dunivé, píšu, že to má immersive 3D sound effects and 7.1 channel surround sound, plus neviem či má rozlíšenie displeja na to dopad, ale na QHD+ vidieť aj vo veľkej diaľke pixely ako sa hýbe niekto. Tie FPS mám možnosť len HIGH aj pri Smooth na snapdragon 835, to som zvedavý, čo to spraví pri UHD alebo HDR nastavení, keď konečne bude.

  • Kubo

   Máš tie slúchadlá pripojené cez BT alebo kábel? Lebo mám tie isté a keď som to skúšal hrať cez BT tak zvuk bol strašný (všetky zvuky boli ako keby vzadu a tlmené, pričom zvuk bol len mono) . A keď som hral s viacerými hráčmi, tak akonáhle sa v menu pripojili ja som nič nepočul/nešiel mi mikrofón, už neviem presne, ale odvtedy hrávam iba s klasickými káblovými štuplami.

   • disq

    Cez kábel, cez bt sa hry hrajú ťažko kvôli odozve.

+