MojAndroid

Pionierovi v žánri tzv. Battle Royle hier, obľúbenému hernému titulu PUBG Mobile, pribudla na platforme silná konkurencia. Najprv viac arkádový Fortnite: Battle Royale, ktorý mu bol na ostatných platformách konkurenciou už dlhšiu dobu. Nedávno sa v obchode Google Play objavila aj mobilná verzia slávnej 3D akčnej série Call of Duty Mobile. A chystá sa aj ďalší populárny titul Apex Legends. Ak si chce PUBG Mobile udržať hráčov, musí prinášať do hry nové vylepšenia. Tie najnovšie zhrnul server XDA-developers.

PUBG Mobile 10-bit HDR

K novým funkciám bude potrebný výkonný čipset

Nové funkcie v hre PUBG Mobile súvisia s predstavením nového čipsetu Qualcomm Snapdragon 865 počas akcie Snapdragon Tech Summit 2019 na Havaji. Nový čipset by mal mať podporu 5G, fotosnímačov s rozlíšením až 200 megapixelov a 144 Hz displejov. V súvislosti s hrou PUBG Mobile ale americká spoločnosť ukázala dve nové funkcie hry, ktoré bude podporovať nový čipset.

PUBG Mobile 90 fps

Prvou je podpora 10-bitového HDR a druhou je frekvencia snímkov 90 fps pri hraní hry. Vďaka nej bude hranie plynulejšie a streľba počas súbojov presnejšia  Samozrejme je nutné mať v smartfóne okrem výkonného čipsetu Snapdragon 865 aj displej obnovovacou frekvenciou aspoň 90 Hz. Ten je dnes bežnou súčasťou herných smartfónov. Dá sa predpokladať, že začiatkom roka v nich uvidíme aj nový hardvér od Qualcommu.

Náš tip
Call of Duty Mobile: 35 miliónov stiahnutí za prvé 3 dni
8.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+